Prezes Microsoft Polska ruszył z blogiem


Nie wiem ilu z Was zauważyło ten fakt (Tobiasz na pewno), ale kilka dni temu oficjalnie wystartował blog dosyć niespotykany na polskim rynku.

Otóż bloga zaczął pisać prezes Microsoft Polska Jacek Murawski. Blog dostępny jest pod adresem www.jacekmurawski.pl

image

O ile w krajach zachodnich pisanie blogów przez menadżerów wyższego szczebla nie jest niczym nowym o tyle w Polsce chyba nie ma firmy z działki IT, której prezes skorzystałby z tak “nowego” medium.

Miałem okazję porozmawiać z Jackiem na temat jego bloga kilka tygodni temu. I muszę Wam powiedzieć, że widziałem w jego oczach tą burzę pomysłów o czym można byłoby napisać w takim blogu.

A ja osobiście myślę, że nawet osoby techniczne powinny zasubskrybować blog Jacka. Mimo, że pewnie o bardzo technologicznych rzeczach mało tam będzie to jednak takie globalne i całościowe spojrzenie na rynek IT (i przedstawienie tego przez prezesa takiej firmy) może być ciekawe dla każdego kto w tym IT siedzi.

Wiem też od Jacka, że będzie się starał przyglądać innym blogom (już podesłałem Jackowi pierwszą listę) i czasem wyciągnąć z nich coś ciekawego, może zacytować, może wejść w polemikę lub po prostu przytaknąć, że faktycznie jest ktoś kto dobrze myśli.

Z tego co wiem to lada moment ruszy też możliwość komentowania wpisów Jacka i to też niezły sposób dla Was, żeby wejść w dyskusję z prezesem Microsoft Polska.

A z tego co widziałem podczas Bloggers Underground, gdzie Jacek się pojawił na chwilę, że takie dyskusje mogą być naprawdę świetne i ciekawe (widziałem m.in. dyskusję Jacka z nex0rem czy Tobiaszem).


Comments (1)

  1. KoprowskiT says:

    Czuję się wyrózniony, ale rzeczywiście blog osoby na takim stanowisku to w naszym kraju niejako ewenement. Natomiast ciekawym doświadczeniem jest dla mnie czytanie bloga na blogu i jego komentowanie na facebooku – bo na razie komentarze na blogu są niedostępne. Nie ma to jak miksowanie technologi 🙂

Skip to main content