Windows 7 dla studentów za darmo!


Rozeszło się po świecie (w tym i po Polsce), że studenci w Wielkiej Brytanii mają super, bo za 30 funtów mogą sobie kupić Windows 7.

Windows 7 w tej cenie dostępny jest w wersjach Home Premium i Professional. Przy czym wymaganiem jest posiadanie adresu mailowego z dowolnej uczelni oraz oryginalnego oprogramowania Windows Vista lub Windows XP.

No i właśnie – po wielu blogach, serwisach, blipach i twitterach rozniosła się oferta z UK, ale nie bardzo już ktoś wspomniał, że my dla studentów w Polsce mamy jeszcze ciekawszą ofertę.

W Polsce za darmo???

Otóż każdy student uczelni technicznej (tak to jest jedno z wymagań) może uzyskać dostęp do programu, który nazywa się tajemniczo MSDN AA.

A w tymże programie takiego Windows 7 można dostać ZA DARMO. A może macie ochotę za darmo dostać Windows Server 2008 R2 albo Visual Studio? Też nie ma problemu.

Ograniczeniem jest tylko to, że produktów tych nie można wykorzystać w komercyjnych działaniach. Ale za to posiadane przez Was oprogramowanie będzie jak najbardziej LEGALNE.

No i jak? Która oferta lepsza? Decyzję już zostawiam Wam, a po szczegóły odsyłam na właściwą stronę.

I zapraszam do pobrania Windows 7 za darmo! 🙂

Comments (21)

 1. Marek: Owszem – uczelnia musi być w programie MSDN AA. A nawet nie uczelnia a konkretny wydział uczelni. I jeśli taki Wydział przystapi do programu to studenci wtedy mogą korzystać z dobrodziejstw programu. Z tego co słyszałem u nas – to większość wydziałów na uczelniach technicznych jest już w programie.

 2. @misiek440: Nie mówiłem, że wszędzie na uczelniach technicznych to jest. Ale nie ma żadnych przeciwskazań, żeby dana uczelnia przystąpiła do MSDN AA. Może warto się za tym pokręcić na Twojej uczelni. Bo studenci zaoczni też moga korzystać z dobrodziejstw programu.

 3. @Kacper: Musisz się zgłosić na swojej uczelni do Administratora programu MSDN AA. Nie każda uczelnia bierze udział w tym programie, ale większość uczelni technicznych owszem bierze. Jakbyś nie wiedział kto jest tym administratorem to napisz do mnie maila (mariusz.kedziora@microsoft.com) z informacją na jakiej uczelni i na jakim wydziale studiujesz a ja znajdę Ci odpowiednią osobę 🙂

 4. @Student: Nie tracisz prawa do korzystania z softu po zakończeniu studiów! Czyż to nie jest piękne? 🙂

  Student, który zakończył edukację, może w dalszym ciągu niekomercyjnie (w celach niezarobkowych) używać oprogramowania MSDN AA. Nie może jednak uaktualniać go do innej wersji (przykładowo mając Windows XP z MSDN AA nie można go uaktualnić do Windows Vista). Może dalej korzystać z poprawek (np. za posrednictwem Windows Update). Może również wykonywać kopie bezpieczeństwa takiego oprogramowania oraz je odtwarzać.

 5. A słyszeliście też o DreamSpark? Jak nie to jutro napiszę o tym dwa słowa na blogu.

 6. Dawid Pośliński says:

  Przydało by się jeszcze, aby studenci którzy mogą korzystać z MSDN AA, mieli możliwość tańszego, niż normalnie zakupienia licencji, umożliwiającej użytek komercyjny.

  Tylko tego brakuje do szczęścia :).

 7. Mateusz Dragan says:

  To chętnie zaczekam na Windows Server 2008 R2 😉

 8. Amadeusz says:

  @Dawid, myślę, że nie ma co narzekać, bo dostajesz całą gamę produktów, które w "realnym" świecie kosztują czasami po kilka tysięcy PLN. Owszem, można mniemać, że dostęp do tych produktów po okazjonalnych cenach do wykorzystania komercyjnego uczyniłby MSDN AA wręcz idealnym programem, ale wiadomo, że… 🙂

  @Mariusz, można by dodać, że jest jeszcze coś takiego, co to zwie się Microsoft DreamSpark. Tam też za darmo można "wyczesać" niezły soft.  

 9. llama says:

  Dla każdego studenta dostępny jest Dreamspark, a tam jest Windows 7 Server czyli Windows Server 2008 R2 🙂

 10. Amadeusz says:

  @Mateusz, toć właśnie na DreamSpark już jest dostępny R2. 😀

 11. student says:

  A jeśli za pół roku przestanę być studentem (kończę studia), rozumiem że tracę prawo do korzystania z oprogramowania które uzyskałem z MSDN AA, tak?

 12. Kacper says:

  A w jaki sposob mozna uzyskac dostep do programy MSDN AA? Na stronie ktorej adres podales sa tylko jakies ogolne informacje. Potrzebna jest jakas rejestracja? Prosze o odpowiedz.

 13. Amadeusz says:

  Sorki za podwojny post. 😉 Jednakże Windows Server 2008 R2 dostępny jest także w MSDN AA – vide wpis na moim blogu. 😉

 14. Pasjonat says:

  Po ukończeniu studiów część osób zakłada własne firmy i może skorzystać z kolejnego programu jakim jest BizSpark.

  BizSpark gwarantuje dostęp do środowisk programistycznych, systemów operacyjnych i baz danych do komercyjnego użytku od MS. Z tego co się orientuję to przez okres chyba 3 lat jest uczestnictwo za free, a kiedy firma zacznie przynosić dochody to płaci się dosłownie symboliczną opłatę. Kiedy firma zacznie przynosić dochody to tak czy siak będzie Was stać na legalny soft 😀

 15. Marek Kr. says:

  "Otóż każdy student uczelni technicznej"

  A to nie jest tak Mariusz, że uczelnia musi przystąpić do MSDN AA? A jeżeli przystąpi to studenci moga korzystać z dobrodziejstw tego cudu?

 16. misiek440 says:

  To źle słyszałeś, na studiach zaocznych w wielu szkołach nie ma.

  Ale dla tych właśnie studentów nie ma ani MSDN AA, ani nawet dobrej ceny.

 17. Marek Kr. says:

  Co do statystyk to nie mam żadnych danych, więc Mariusz pewnie wie lepiej; ze słów Miska440 wynika, że jednak nie wszystkie. Ja tylko powiem, że uczyłem kiedyś w technikum i szkoła miała: uczniowie byli bardzo zadowoleni. Z tego co pamiętam to wykładowcy też moga korzystać z tego programu? jedyny minus był taki, że nie było Office’a 🙁 Ale może coś się zmieniło od tego czasu?

 18. Marek Kr says:

  Od czasu (znaczy od maja tego roku) jak mnie Microsoft obdarował dostępem do TechNet Plus problem przestał mnie dotyczyć 🙂 Ale miło będzie się dowiedzieć o tym DreamSpark. Zawsze będzie można "sprzedać" temat potrzebującym 🙂

 19. Amadeusz says:

  Jeśli chodzi o studia zaoczne, to mają one takie same prawa w świetle MSDN AA jak dzienne. Kwestia, czy administrator, tudzież władze uczelni dadzą dostęp do programu studentom niestacjonarnym. Nie ma żadnej, ale to absolutnie żadnej różnicy pomiędzy studiami dziennymi a zaocznymi dla MSDN AA. Mówiąc inaczej: jeśli na danej uczelni dostęp do programu ma tylko część dzienna a zaoczni są z niego wykluczeni, to winę ponosi albo administrator MSDN AA albo (znacznie częściej) władze uczelni/wydzialu.  Powtarzam – MSDN AA nie różnicuje trybów nauczania!

 20. Sebastian says:

  Ja się zastanawiam czemu to tylko studenci mają dostęp to takiego właśnie oprogramowania czyli darmowego systemu…może to i głupie ale myślę że takie wydanie powinno być również i dostępne dla innych osób i nie koniecznie studiujących.

 21. I am in fact grateful to the holder of this site who has shared this impressive article
  at at this place.

Skip to main content