Influencer: Kim jest i co robi?


image Na tak postawione pytanie próbowałem odpowiedzieć w piątek rano w Polskim Radiu Euro w audycji “Czwarty wymiar”.

Na zaproszenie Kuby Marcinowicza pojechałem do siedziby radia. I przez prawie godzinkę dyskutowaliśmy na temat influencerów (oczywiście godzinka była liczona razem z muzyką).

Z całości powstało małe nagranie audio-video (5 minut), na którym możecie usłyszeć i zobaczyć jak tłumaczę kim jest w moim rozumieniu Influencer.

“Ciekawostki” radiowe

Muszę dodać, że dla mnie wizyta w radiu to nie nowość.

Kilka lat temu brałem udział w 3 lub 4 audycjach jako gość. Wtedy związanych z moim hobby (konkretniej portalem JoeMonster.org gdzie działam jako Redaktor pod pseudonimem masakra).

Ale co ciekawsze jeszcze wcześniej (za czasów studiów) miałem nawet swój program w Radiu Rak (teraz Radiofonia), który prowadziliśmy raz w tygodniu. Opowiadałem w nim (ze znajomym) o internecie – wtedy wiele osób miało do czynienia z nim po raz pierwszy.

Przez te prawie dwa lata w Radiu Rak miałem też okazję popracować jako realizator dźwięku. Ale po moich ostatnich wizytach (m.in. w Polskim Radiu Euro) mogę tylko powiedzieć, że świat radia poszedł niesamowicie do przodu. To z czego ja korzystałem te 6 lat temu – to teraz nadawałoby się chyba tylko do muzeum.

Comments (2)

 1. Influensera wysłałem już z prośbą o poprawkę 🙂

  A co do podlinkowania – to gdzie na FB widziałeś coś na ten temat? Bo znaleźć coś nie mogę.

 2. KoprowskiT says:

  Mariuszu, wypadło bardzo fajnie. Dwie tylko rzeczy mnie zastanawiają:

  1. czemu INFLUENSER na stronie radia? to jakaś polska odmiana?

  2. słabo u nich z podlinkowywaniem, np na FaceBook jest Twój tytuł, Twoje zdjęcie i zajawnia nie Twoja ale o jakims dniu ziemi czy coś.

  Tak czy siak – więcej nam takich akcji trzeba.

Skip to main content