Mamy wersje RTM, nie będzie wersji E?


Nie będę powtarzał się za bardzo, ale odnotować trzeba – mamy już wersje RTM systemów Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2.

Wewnętrznie w Microsoft pliki są już do pobrania (tak wiem, z sieci P2P pewnie już były do pobrania kilka dni temu), ale niestety ja nie będę miał czasu, żeby to zrobić i pewnie nową instalację Windows 7 zrobię w połowie sierpnia.

Więcej o dostępności (i datach) możecie przeczytać na blogu Windows.

A co z wersją E?

Pamiętacie o wersji E? To wersja, która została wypuszczona na potrzeby Unii Europejskiej, w której miało nie być Internet Explorera.

image_2

Wiele ludzi wprost pisało o tym co myśli o decyzjach Komisji Europejskiej w tych sprawach. I generalnie mało kto był zadowolony z takiej decyzji.

Wczoraj pojawiła się informacja o propozycji jaką Microsoft złożył UE.

Postanowiliśmy, że jeśli będzie na to zgoda – będziemy dostarczać w UE Windows z przeglądarką Internet Explorer, ale od razu też dawać ekran (“ballot screen”) z wyborem innych przeglądarek.

Nie do końca wiem jak taki screen miałby wyglądać (niestety PPT z materiału prasowego mi się nie otwiera) i jakie przeglądarki będzie można z niego wybrać (bo teraz ciekawe jak będzie wyglądał dobór przeglądarek).

No ale teraz czekamy na decyzję Komisji, a do czasu jak nie uzyskamy pozytywnej odpowiedzi wersja E będzie nadal dostępna.

Mam nadzieję, że faktycznie uda się to w ten sposób “załatwić”, bo niektóre decyzje UE (nie tylko te dotyczące Microsoft) są dla mnie po prostu taką “sztuką dla sztuki”.

Comments (2)

  1. @tomash: Niestety wiem 🙁 Ale nie mam kiedy usiąść do tego i poprawić styli.

  2. tomash says:

    Tak BTW… trochę Ci się strona pod Fx rozjeżdża 😉

    Fx 3.5.1, Linux – tak w ramach podpowiedzi.

Skip to main content