MTS 2009: Rozkręcamy się


Nie będę się powtarzał dlaczego ostatnio tak mało aktywny jestem, więc tylko napiszę kilka słów o jednej z ważniejszych moich aktywności teraz – czyli Microsoft Technology Summit 2009.

Otóż projekt nabiera rumieńców i coraz więcej się dzieje. Na stronie możecie już znaleźć kilku prelegentów, którzy potwierdzili swój udział.

W zanadrzu mam jeszcze 12 innych prelegentów od których zbieramy teraz BIO i zdjęcia do publikacji. Na razie wszyscy są z Microsoft i póki co tak zostanie do końca czerwca.

Wiele osób ze społeczności pyta mnie o możliwość wystąpienia jako prelegent lub pojawienia się w Strefie Ekspertów. I póki co wszystkim niezmiennie odpowiadam, żeby dali mi jeszcze trochę czasu. Będę zapraszał osoby spoza Microsoft w okolicy lipca i pewnie wtedy możecie liczyć na kontakt z mojej strony.

Social Media

Po pomyśle podrzuconym przez Tomka, aby MTS pojawił się na portalach społecznościowych (ale nie tylko IT) pomyślałem, że to naprawdę świetny pomysł.

I tak teraz informacje o MTS 2009 możecie znaleźć w serwisach:

Widać, że pojawiło się tam już trochę osób, które zaznaczyły swoją obecność na konferencji.

Przedpremierowo powiem, że lada dzień na portalu WSS.pl pojawi się specjalna strona, na której pojawi się lista osób, które zapisały się na MTS 2009 i w swoim profilu na WSS.pl zaznaczyły taką informację.

Stronę praktycznie skończyliśmy testować i przy następnym okienku serwisowym będzie wdrożona Live. Na stronie poza opisem imprezy pojawią się avatary i nicki osób, które będą na MTS 2009.

Merytoryka

Też już o tym pisałem, ale powiem Wam, że MTS będzie pra-premierą kilku naszych produktów i na pewno wiele sesji będzie im poświęconych.

Ale nie zabraknie też sesji rozwiązaniowych, gdzie pokażemy Wam coś więcej niż jeden produkt czy jego konfigurację. Chcielibyśmy otworzyć Wam – specjalistom IT – oczy na to, czego być może do tej pory nie widzieliście lub nie znaliście, a co może Wam pomóc jeszcze lepiej wykorzystać Wasze IT i zabłysnąć przed szefem 😉

Ale dla “śrubokrętów” (takie właśnie określenie na specjalistów IT już słyszałem w kilku miejscach) też będzie spora liczba sesji mocno technicznych. Będzie sporo dem, konfiguracji, przełączników, kodu.

Słuchaliśmy też uważnie co mówiliście o zeszłorocznej sesji generalnej i w tym względzie też już rozpoczęliśmy działania. Ale widzę, że powinno to wyjść dużo lepiej.

No nic – więcej informacji znowu pojawi się za jakiś czas. A tymczasem jak jeszcze się nie zarejestrowaliście to serdecznie zachęcam, bo tylko do końca czerwca są promocyjne ceny.

Comments (8)

 1. @Bartek: Niestety SQL w tym roku nie jest tematem numer 1 ani 2 ani nawet 3… Dlatego z SQLa będzie tylko 5/6 sesji. Z czego 4 sesje poprowadzą nasze gwiazdy Kim i Paul, plus jedną sesję człowiek od nas z Redmond.

 2. @Dominik: Niestety w tym roku Rafała nie będzie.

 3. @Karol: No własnie nie wiem co się stało z Twitterem, ale jakiś czas temu było dużo więcej informacji otagowanych #MTS09 a teraz ja widzę tylko Twoją.

  Dlatego nie podawałem linka do Twittera.

 4. Łukasz Foks says:

  Bardzo dobry pomysł. Już zaznaczyłem na Facebooku.

 5. Jeśli chodzi o Social Media to zapomniałeś o chyba najbardziej popularnym na świecie Twitterze, tam informacje są otagowane #MTS09: http://search.twitter.com/search?q=%23MTS09

 6. Dominik says:

  Czy planujecie zaprosić Rafał Łukawieckiego na MTS 🙂 ? bo na razie wiedzę, że go brak 🙁

 7. Bartek Pampuch says:

  A Brejk? Fajnie byłoby posłuchać dobrej sesji o SQL w wykonaniu Pawła.

 8. brejk says:

  @Bartek: Dzięki za wyróżnienie i zaufanie 😉

  @masakra: Posłuchać Paula i Kimberly w takich ilościach to obowiązek każdego fanatyka SQL 🙂 Dla mnie tam SQL co roku jest tematem nr 1 😀

Skip to main content