MTS 2009: Ruszyliśmy!


Dziś już mogę o tym oficjalnie i otwarcie pisać – otóż ruszyliśmy ze stroną i rejestracją na Microsoft Technology Summit 2009. Strona dostępna jest pod adresem www.mts2009.pl

Przygotowania

Same przygotowania zaczęły się już jakiś czas temu i spotkania zespołu MTS 2009 odbywają się już regularnie. Przygotowanie takiej konferencji to naprawdę kawał sporej roboty i pracuje przy tym około 15 osób z Microsoft (+ agencja, która przygotowuje całość dla nas).

Ale co równie ważne dla mnie – pracujemy bardzo podobnym zespołem jak rok temu. Ma to jeden wielki plus – większość z nas wie co i jak ma robić, nauczyła się na błędach z zeszłego roku i słuchała Waszych uwag po MTS 2008.

Już teraz mogę Wam powiedzieć, że na przykład wzięliśmy sobie do serca uwagi o braku czasu i ciągłym bieganiu między sesjami. Wydłużyliśmy więc trochę przerwy między sesjami + mocniej wydłużyliśmy przerwę obiadową.

A takich uwag wzięliśmy pod uwagę trochę więcej – więc mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z samej kwestii organizacji.

Kto i co pokaże?

Rok 2009 to rok kilku dużych premier produktów Microsoft – Windows 7, Windows Server 2008 R2, Visual Studio 2010, Windows Azure czy Exchange 2010.

Możecie więc liczyć na to, że na MTS 2009 pojawi się wiele sesji z tych tematów. Mimo odległego terminu premiery zapewne pojawią się też informacje o Office 2010.

Jeśli chodzi o prelegentów to swój udział potwierdzili tak znani zagraniczni goście jak Mark Minasi, Kimberly Tripp, Paul Randal czy John Craddock.

Jako ciekawostkę powiem Wam, że np. Kimberly i Paul (specjaliści od SQL Server) w tym roku pojawią się tylko w Polsce (z krajów europejskich), więc tym bardziej warto będzie ich zobaczyć.

Z dnia na dzień będą się pojawiali kolejni prelegenci – najpierw Ci z Microsoft, ale na pewno nie zabraknie też ludzi spoza naszej firmy – w tym ludzi ze społeczności. Ale to jeszcze chwila.

Nie zabraknie też na konferencji zeszłorocznego zwycięzcy konkursu Speaker Idol - Jakuba Jałbrzykowskiego. A w tym roku kolejna osoba będzie miała szansę wygrać wzięcie udziału w kolejnym MTS jako prelegent.

Społeczność Microsoft na MTS

Społeczność Microsoft na pewno będzie na MTS 2009. Dlatego już teraz dla ludzi z tej grupy przygotowane zostały specjalne kody, które pozwalają za niższą cenę zarejestrować się na konferencję.

Nie zabraknie też stanowiska społeczności, do którego mam nadzieję będziecie zaglądać i zapewne współtworzyć.

Reszty nie mogę natomiast jeszcze teraz zdradzić, ale powiem tyle, że skoro dwie dedykowane osoby w zespole MTS odpowiadają za społeczności to jednak są one dla nas bardzo ważne 🙂

Będzie się działo

W związku z tym, że aktualnie na stronie są podstawowe informacje – np. obszary tematyczne czy prelegenci to na pewno jeszcze dużo szczegółowych informacji będzie się pojawiało.

Proponuję więc albo często odwiedzać stronę MTS 2009, albo czytać mój blog, albo zaglądać na blip.pl i tag #MTS2009 gdzie postaram się regularnie dorzucać ciekawe i krótkie informacje o MTS (zwłaszcza te związane z merytoryką i społecznościami).

Comments (5)

 1. Anonymous says:

  Nie będę się powtarzał dlaczego ostatnio tak mało aktywny jestem, więc tylko napiszę kilka słów o jednej

 2. @brejk: Kimberly miała być też w zeszłym roku, ale czasowo się nie wyrobiła 🙂 W tym roku odezwałem się do niej dużo wcześniej 🙂

  @M: Dzięki za info – faktycznie nikt tego nie wyłapał. Wysłałem do poprawy.

  @Jacek: A masz maila do Tomka Kopacza? 🙂 Możesz mu jak najbardziej zasugerować. Ja sesjami dla IT Pro się zajmuję, ale jak spotkam Tomka to przekażę 🙂

 3. brejk says:

  Mariusz, brawa za ściągnięcie Kimberly i Paula. Nareszcie na starcie MTS ma coś do zaoferowania ludziom od SQL Servera 🙂 Czekamy na więcej!

 4. M says:

  Wiem że drobiazg ale poprawcie <title>Strona główna | Microsoft Technology Summit 2009 | 29-30 października 2009 | PKiN Warszawa</title> na stronie MTS2009, bo zła data może niektórych wprowadzić w błąd.

 5. Jacek Ciereszko says:

  A zaproście Tim Heuer-a żeby poopowiadał o Silverlight!! 🙂

Skip to main content