Windows 7 / 2008 R2 (RC) – już go masz?


Dziś został udostępniony publicznie Windows 7 w wersji RC i Windows Server 2008 R2 w wersji RC. Czyli pobrać je może każdy i widać, że zainteresowanie nimi jest naprawdę ogromne.

Jak kilka dni temu te buildy zostały udostępnione dla posiadaczy subskrypcji TechNet i MSDN to strony tych serwisów ledwo dyszały.

Aż sam jestem bardzo ciekaw czy poznamy (wewnętrznie) jak wielkie było zainteresowanie, że całość się tak zatykała.

Mój tips & tricks na download

Jeśli mieliście (lub macie nadal) problem z pobraniem tych plików korzystając z subskrypcji TechNet to ja proponuję Wam ciekawe rozwiązanie.

Po zalogowaniu się przez Live ID i przejściu do sekcji “Top Downloads” zobaczycie listę najczęściej pobieranych plików (tworzona jest ręcznie, a nie z automatu).

image

Wszystkie linki w tej sekcji działają trochę inaczej niż wszystkie inne w TechNecie.

Po ich kliknięciu zostanie Wam doinstalowany dodatek do przeglądarki, który będzie pozwalał Wam pobierać te konkretne pliki z zupełnie innego miejsca.

Otóż pliki będą się pobierały korzystając z infrastruktury Akamai (firmy, przez którą jakiś czas temu mnóstwo ludzi sądziło, że serwery Microsoft działają na Linuxach). Infrastruktura ta jest przygotowana i zoptymalizowana głównie właśnie pod pobieranie dużej ilości dużych plików.

Mam nadzieję, że ta podpowiedź zaoszczędzi Wam trochę nerwów teraz, ale też i na przyszłość. Warto zaglądać do zakładki “Top Downloads” jak macie problemy z klasycznym pobraniem popularnych plików.

Miłego pobierania i testowania!

Comments (3)

  1. Maciej Pawlak says:

    Co do pobierania ze stron MS, to ja kiedyś natrafiłem na fajną stronę: http://www.microsoftpost.com/ 🙂

  2. Ale fakt jest szybciej:) Przy Beta było sporo wolniej.

  3. Kaarol says:

    Pobierałem RC zaraz po premierze i w sumie transfer faktycznie był trochę nie stabilny ale utrzymywał się w granicach 1MB/s czasem więcej.

Skip to main content