Społeczność Microsoft – nowa strona


Microsoft Polska z roku na rok coraz więcej rzeczy robi ze społecznością i dla społeczności.

Od kilku lat w Polsce przyznawane są tytuły MVP (dla wąskiego grona osób). W podobnym okresie czasu ruszyły też portale dla społeczności online - WSS.pl i CodeGuru.pl. A od ponad roku Microsoft Polska bardzo mocno wspiera grupy, który spotykają się regularnie w “realu” czyli tak zwane grupy offline. Od jakiegoś czasu w różnych miejscach promujemy również blogi osób ze społeczności.

Tych aktywności jest coraz więcej, a często są one rozproszone w kilku miejscach (sami widzicie ile linków podałem powyżej).

Pomysł

Kilka miesięcy temu powstał pomysł, żeby odświeżyć trochę już nieaktualną stronę o społecznościach na oficjalnych stronach Microsoft.

Chodziło nam o to, aby w jednym miejscu zebrać to wszystko co Microsoft ma do zaoferowania różnym grupom docelowym, ale nadal jednej społeczności Microsoft.

Chcieliśmy też w jednym miejscu pokazać to co robimy dla społeczności w Polsce.

Wykonanie

I tak z koncepcji i pierwszych pomysłów powstały pewne projekty i prototypy takiej globalnej strony informacyjnej.

Na stronie tej z założenia miało być jak najmniej treści produkowanych specjalnie dla tej strony.

Chcieliśmy jak najwięcej informacji agregować z zewnątrz, żeby strona była zawsze aktualna, ale też wprost kierowała do właściwych miejsc (np. portali).

I tak powstało coś co od kilku dni możecie już sami obejrzeć:

image

Plany?

Na pewno chcemy na stronie dopracować jeszcze kilka rzeczy. Poprawić trochę drobnych błędów, ulepszyć kilka rzeczy, dodać kilka tekstów.

Jak strona będzie ewoluowała? To pewnie w dużej mierze zależy od tego co więcej będziemy robić dla społeczności i w jaki sposób to będziemy robić.

Na razie mamy jedno miejsce gdzie możemy pokazywać co Microsoft Polska robi dla społeczności.

Powiedz znajomym

Strona ta ma też być miejscem gdzie to właśnie Wy możecie odesłać na przykład znajomego, który zapyta “gdzie ty siedzisz tyle czasu w necie” (na WSS.pl oczywiście) czy “gdzie ty tak chodzisz co miesiąc na spotkania”.

Żeby samemu nie musieć tłumaczyć o co chodzi z tymi społecznościami - to możecie znajomych odesłać właśnie na tą naszą nową stronę.

Mam nadzieję, że będzie ona Wam przynajmniej choć trochę przydatna.

Comments (7)

 1. @aerobik: Tym razem sesje pojawią się trochę szybciej niż poprzednio (ćwiczenie czyni mistrza), ale jeszcze dzień lub dwa trzeba będzie poczekać.

 2. @Tomek: To zdradzę tyle, że takie było założenie od początku 🙂 Żeby tam byli nasi ludzie. Niestety nie wyrobiliśmy się czasowo a nie chcieliśmy już przesuwać terminu uruchomienia strony. Ale nic straconego – będziemy nad tym pracować 🙂

 3. Robert Stuczynski says:

  Bardzo ladna i przejrzysta strona skupiająca wszystkie kategorie spolecznosci 🙂

 4. ToMeK says:

  Stronka jest bardzo fajna, prosta, czytelna i zawiera to co powinna zawierac.

  Szkoda tylko, ze w tych szesciobokach nie ma twarzy ludzi znanych ze spolecznosci, np moglby byc tam Potas, Szelor, Foksiu… 😀

 5. KoprowskiT says:

  Świetna jest ta strnka. Już ją jakiś czas temu obejrzałem. Ale warto by MVP pouzupełniali swoje profile…

 6. Amadeusz says:

  No w końcu jakieś nowe oblicze. 🙂 Ładnie to wygląda i nawet w miarę funkcjonalne. 😀

 7. aerobik says:

  wiem, ze troche nie na temat, ale kiedy mozna spodziewac sie zapisow sesji video MTR 2009, szczególnie sesji Bartłomieja Nowierskiego?

Skip to main content