IE8 dla polskich IT Pro


No i udało się wreszcie dziś opublikować coś nietypowego dla polskich specjalistów IT.

Otóż jak zapewne wiecie 19 III odbyła się światowa premiera najnowszej przeglądarki internetowej Microsoft – czyli Internet Explorer 8.

Już tego dnia można było pobrać też polskie wersje przeglądarki, ale Microsoft Polska typowo polską premierę zorganizował kilka dni później - 26 III.

W tym dniu światło dzienne ujrzały specjalne wersje przeglądarki przygotowane przez znane portale: Onet, Allegro, Nasza-Klasa.

A co z IT Pro?

Do głowy przyszedł nam pomysł, że skoro takie portale mają mieć swoje wersje przeglądarki to dlaczego nie społeczność specjalistów IT?

Przygotowania

Więc już kilkanaście dni przed premierą odezwaliśmy się do kilkudziesięciu osób (w tym Redakcji WSS.pl, naszych MVP, liderów grup offline) z prośbą o przygotowanie przez nich ciekawych rzeczy właśnie dla specjalistów IT.

I tak zbieraliśmy linki do ciekawych portali, ale też blogów polskich specjalistów IT. Dodatkowo zbieraliśmy feedy do RSSów.

A w międzyczasie powstały też specjalne dodatki dla portalu WSS.pl (było o tym na WSS, ale możecie je też pobrać ze specjalnej strony ze wszystkimi dodatkami z polskich portali). Dzięki nim możecie w IE8 być na bieżąco z tym co się dzieje na WSS.pl, ale też bezpośrednio z IE8 możecie wyszukiwać w WSS.pl

I ruszyło!

Chwilę trwało później zanim zbudowaliśmy te specjalne wersje przeglądarki, ale na szczęście mamy już wszystko gotowe.

Pobrać możecie zarówno pełne wersje przeglądarki IE8 (w wypadku jeśli macie poprzednie wersje IE) jak i same dodatki o których była mowa (to w wypadku jakbyście już mieli IE8 w wersji beta).

Na jutro powinny się też pojawić wersje dla 64-bitowych systemów operacyjnych (to po prośbach z portalu WSS.pl).

Zachęcam Was do pobrania i sprawdzenia jak to wygląda. Z chęcią posłucham Waszych komentarzy i może za jakiś czas znowu wypuścimy taki build z nowymi treściami (Ulubionymi, Feedami, dodatkami do portali dla IT Pro).

IE8_banner_v04

Comments (3)

  1. @Peter: Będą zazdrościć, ale tylko kilka chwil, bo też będą mieli swoją wersję (na codeguru.pl). Miały wyjść wszystkie tego samego dnia, ale jak widać trochę się nam to rozjechało 🙂

  2. Peter says:

    Pogratulować pomysłodawcą specjalnej wersji dla ITPro’sów!!! Naprawdę super pomysł… Myślę, że koledzy programiści będą zazdrościć…

  3. michal says:

    z przykrością stwierdzam brak  w blogach blogu pawła potasińskiego: http://zine.net.pl/blogs/sqlgeek/Default.aspx

Skip to main content