MTR 2009: Ankieta i materiały video


Tak tak… Dobrze przeczytaliście tytuł. Materiały video z konferencji Microsoft Technology Review 2009 (o której pisałem przedwczoraj) są już gotowe 🙂

I oczywiście ja znowu trochę przedpremierowo pokażę je u mnie na blogu. Mam nadzieję, że mnie za to nie zamordują u nas 🙂 ale należy się moim wytrwałym i dzielnym czytelnikom.

Ankieta

Ale zacznę od bardzo ważnej sprawy. Jeśli byliście na tym spotkaniu to bardzo bardzo zachęcam Was do wypełnienia ankiety.

Napiszcie w niej co Wam się podobało, co nie – ale też dopiszcie co chcielibyście usłyszeć i zobaczyć na kolejnych spotkaniach. Bo tych spotkań jeszcze kilka przed nami.

Jak to dobrze, że Paula napisała o ankiecie, bo inaczej bym nie wiedział, że już jest 🙂

Materiały video

Pisałem już poprzednio że nagrania z sesji to trochę eksperyment niż profesjonalna robota, ale w czasach kryzysu trzeba próbować wszystkiego 🙂

Mimo wszystko mam nadzieję, że będziecie zadowoleni. Jeśli będziecie to koniecznie napiszcie o tym w komentarzach, żebym wiedział czy zabierać następnym razem kamerę na konferencję i siedzieć nad filmami przez 4 dni 🙂

Od zawsze prosiliście o pewną rzecz z materiałami video – o to, żeby poza opcją obejrzenia ich online (w gotowym playerze) była też opcja pobrania ich na dysk.

Ja od zawsze łączyłem się z Wami w bólu, że taka opcja rzadko kiedy była dostępna (bo wiem jak wygodne jest oglądanie materiałów bez sieci – w pociągu czy samolocie, albo nawet samo słuchanie w samochodzie).

Ja wszystko co produkuję będę umieszczał na TechNet Edge – a tam uwaga – TADAM – jest opcja pobierania zamieszczonych materiałów. I żeby euforia sięgnęła zenitu to powiem Wam, że tych formatów jest kilka.

image

No dobra, ale teraz do rzeczy – konkretne materiały macie poniżej.

Zaczynamy

Prezentacja-PG_smallXKonferencję zaczął Patryk Góralowski z naszej firmy, gdzie w bardzo krótkim czasie (10 min.) zrobił wprowadzenie w tematykę całego cyklu konferencji. Później zaczęły się właściwe sesje.

Windows Client: Windows 7 i Windows Vista

Prezentacja-PJ_smallXPaula Januszkiewicz (Blog Woman in Technology) opowiedziała wszystkim o Windows Client z dużym naciskiem na Windows 7 i to co ciekawego w nim się pojawiło (oczywiście z punktu widzenia specjalisty IT).

Windows Server 2008 R2

Prezentacja-KP_smallX

Krzysiek Pietrzak (peki, Blog UMnieDziała) zrobił wprowadzenie do nowych elementów, które pojawią się w Windows Server 2008 R2.

Windows 7 w domenie R2, czyli razem lepiej

Prezentacja-NZ_smallX

Nataniel Zieliński (nex0r, Blog W-Files) pokazał, że to co mówiła Paula i Peki bardzo dobrze ze sobą działa. A zrobił to wszystko z dużą ilością dem.

Podsumowanie: Co się działo

Prezentacja Czyli raz jeszcze krótki film pokazujący w skrócie (5 minut) co się działo na konferencji.

Pamiętajcie koniecznie o napisaniu komentarza o tym czy warto w taki sposób (domowej roboty) nagrywać kolejne konferencje!

Comments (9)

 1. Anonymous says:

  I ponownie mamy dla Was paczkę nagrań z trzeciej części spotkań technologicznych (roboczo nazwanych Microsoft

 2. Bo to taka trochę nie do końca szafa rackowa 🙂 W niej jest sporo sprzętu do nagłośnienia i chyba z tego co kojarzę to nie ma tam żadnego serwera 🙂

 3. Anonymous says:

  Uczestnicy programu IT Pro Momentum dostali ode mnie te informacje już kilka dni temu, a dziś mam chwilę

 4. Anonymous says:

  Jak zapewnie wiecie kilka dni temu (15 kwietnia) odbyła się druga część spotkań technologicznych (roboczo

 5. ToMeK says:

  Co robi XBOX w szafie rack’owej 🙂

 6. naughty says:

  Super ze takie filmiki powstaja i to po polsku, duzy plus za mozliwosc sciagniecia (high) – mozna pokazac jakas nowinke dla szefa ; )

  Jestem po pierwszych 2 filmikach, wielki plus dla Pauli za luzne i bezstresowe poprowadzenie prezentacji w ktorej nie zabraklo technicznych elementow

  PS

  nie ma to jak it xxo   w rozowej bluzce i okularach……. i ogladanie popsute

 7. KoprowskiT says:

  Ech masakra – zdziwiłbyś się co ciekawego może się znajdować w szafie rackowej ->> nie bedąc serwerem

 8. KoprowskiT says:

  No cóż zasysa się z rana. Inftor posżło błyskawicznie – sesja Pauli poszła najszybciej z tych długich – jakies cztery minutki, chłopaki oscylowali w okolicach niecałych sześciu […ciekawe czemu? -:)]

  Naprawdę, żałuję, że mnie nie było.

 9. Feel says:

  Dzięki bardzo Mariusz za info i link do tych materiałów.

  Miło jest obejrzeć i posłuchać ITPRO w naszym rodzimym języku a nie ciągle ten angielski i angielski  😉

Skip to main content