MCT dostaną subskrypcję TechNet


Dziś po raz kolejny ktoś mi przypomniał o pewnym fakcie, o którym nie wszyscy zainteresowani wiedzą – więc czas podzielić się wiedzą.

Co prawda mój post będzie dotyczył tylko 261 osób w Polsce, ale może przy okazji ktoś się zainteresuje też literkami MCT.

Kim jest MCT?

Specjaliści Microsoft Certified Trainer (MCT) to eksperci od szkoleń technicznych w zakresie produktów, technologii i rozwiązań Microsoft. To po prostu ludzie, którzy mają wiedzę techniczną a na dodatek potrafią tą wiedzę przekazywać innym na szkoleniach. 

Firmy o statusie Learning Solutions Partners (czyli ośrodki szkoleniowe) muszą korzystać z usług trenera o tytule MCT przy prowadzeniu kursów z oficjalnymi szkoleniami Microsoft.

Tak jak wspomniałem w Polsce mamy (stan na 21.01.2009) dokładnie 261 osób z tym certyfikatem. Na świecie jest to ponad 14 tysięcy osób.

Więcej o MCT poczytajcie sobie na stronach Certyfikacje.

Co takiego dostanie?

No ale do rzeczy. Od stycznia tego roku każdy trener, który zdobędzie tytuł MCT, ale też co ważne – również taki, który odnowi swój tytuł będzie mógł otrzymać za darmo (!) roczną subskrypcję TechNet.

O tym czym jest subkrypcja TechNet już pisałem kiedyś i odsyłam do tego wpisu, ale w wielkim skrócie powiem, że jest to rewelacyjny dostęp do praktycznie wszystkich produktów Microsoft za darmo.

Co też ważne – taką subskrypcję każdy zwykły człowiek może sobie kupić na rok czasu.

Comments (1)
  1. Maciej Pawlak says:

    Szkoda trochę, że tylko MCT a nie na przykład MCTS 😛

Comments are closed.

Skip to main content