Łatamy IE – media to lubią


Od kilku dni mówiono - a największy szum informacyjny zrobił się po opublikowaniu artykułu przez internetowy serwis BBC - o “najgorszym błędzie w historii Microsoft”.

Błąd ten dotyczy przeglądarki Internet Explorer i faktycznie był/jest poważny.

Pobieramy i czytamy

Ja wszystkim administratorom polecam oczywiście sięgnięcie do źródeł, czyli na strony Microsoft:

I co na to media?

No i to mnie najbardziej zainteresowało. Bo jak tylko szerzej zaczęto mówić o tej luce, to polskie media portafiły przekręcać informacje informując na przykład, że to “Microsoft zaleca skorzystanie z innych przeglądarek do czasu usunięcia luki”.

Każdy średnio domyślny redaktor komputerowy powinien wiedzieć, że to byłoby irracjonalne ze strony Microsoft (taki komunikat).

A już tym bardziej administrator, który sądziłby że taka szybka/czasowa zmiana przeglądarek pomoże (tym bardziej, że proces zmiany przeglądarki w środowisku korporacyjnym to nie takie hop siup).

Sami pomyślcie co by było jakbyście chcieli zmieniać w Waszym środowisku przeglądarkę (niezależnie od tego jaka by to nie była) po tym jak tylko prasa ogłosi, że pojawił się “mega krytyczny problem”.

Tym bardziej, że na przykład w tym samym czasie:

Więc tylko podsumowując – moim zdaniem błędy i luki będą zawsze i wszędzie w każdym produkcie. Zarówno w tych ze stajni Microsoft jak i wszystkich innych.

A szybkie reakcje (i szybkie, nieprzemyślane ruchy) na publikacje prasowe mogą tylko pogorszyć sprawę.

Plus oczywiście ponownie ciężko mi się przekonać do polskich tłumaczeń artykułów anglojęzycznych, gdzie polscy redaktorzy potrafią przekręcać fakty i robić naprawdę spore zamieszanie.

Comments (4)

 1. dpathx says:

  Na szczęście administratorzy nie kierują się w takich sprawach opiniami/artykułami z portali.  Mam przynajmniej taką nadzieję 🙂 secunia.com + biuletyny zabezpieczeń to chyba najlepsze źródło informacji. A "portale dla specjalistów", hmmm największy z nimi problem jest taki że mają dużo czytelników, a opinia wśród ludu też się liczy. Swoją drogą ciekawe czy można na takich portalach rządać sprostowania 😉

 2. Pientka says:

  Niestety polityka MS = fe jest w Polsce dosyć popularna. No cóż ważne, że poprawka pojawiła się dosyć szybko 😉

 3. Feel says:

  Media chyba już tak mają, że lubią psioczyć na produkty MS a zwłaszcza na Internet Explorer 😉 . Spory odsetek osób używa produktów Microsoftu i media licza po prostu, że mówiąc o tym nie przęłączymy kanału tv na inny 🙂

 4. Robert Stuczynski says:

  Pozwole sobie umiescic link do mojego bloga bo odnosnie tej akutalizacji musicie uwazac gdy uzywacie W7, Vista/WS2008 SP2, IE8. Opisalem to na moim blogu.

Skip to main content