BizSpark – darmowe oprogramowanie Microsoft


Jakoś tak bez większego echa odbyło się przedwczoraj uruchomienie w Polsce globalnego programu Microsoft – BizSpark.

W dużym skrócie jest to program dla startupów, czyli firm, które dopiero startują na rynku.

Program polega na darmowym udostępnieniu produktów Microsoft oraz wsparciu technologicznym młodych firm technologicznych wytwarzających oprogramowanie.

Jego celem jest zmniejszanie różnic między małymi i nowymi firmami (z dużym potencjałem rozwoju), które nie mają na początku dużego kapitału, a dużymi firmami, które już istnieją na rynku i mają wyrobioną pozycję.

Warunki udziału

Żeby wziąć udział w programie Twoja firma musi spełnić kilka warunków, m.in.:

 • musi być firmą prywatną
 • mieć przychód mniejszy niż 500.000$ rocznie
 • nie może mieć więcej niż 3 lata

W programie można uczestniczyć przez maksymalnie trzy lata.

Więcej informacji (w tym szczegóły dotyczące udziału) znajdziecie na stronach programu BizSpark oraz w przewodniku.

Co dostaniecie?

W ramach programu BizSpark dostaniecie trzyletnią subskrypcji na dostęp do Microsoft Developer Network (MSDN) Professional – co za tym idzie do Microsoft Visual Studio.

Inicjatywa BizSpark obejmuje również także licencje serwerowe na:

 • Windows Server
 • Microsoft SQL Server
 • Microsoft Office SharePoint Portal Server
 • BizTalk Server
 • System Center

I to wszystko oczywiście można wykorzystywać w środowisku produkcyjnym i zarabiać na tym!!!

Jestem chętny – co dalej?

Jeśli widzisz, że to program dla Ciebie i Twojej firmy – to możesz skontaktować się z jednym z regionalnych partnerów.

Natomiast ja też podpowiem, że polskim koordynatorem programu BizSpark z ramienia Microsoft jest mój kolega z działu Michał Żyliński, który również zachęca do kontaktu z nim w sprawach tego programu..

Comments (14)

 1. @merdacz: z tego co wiem to warunki są wszędzie te same – poza kwotą przychodu jaki może mieć firma (dla Polski jest to 500.000$ rocznie).

  A poczytać można w dokumentach, które podałem LUB odezwać się do lokalnego partnera LUB odezwać się do mojego kolegi Michała (link do jego bloga w moim poście)

 2. @Wojtek: Przepraszam za opóźnienie. Ale już znam odpowiedź. Network Partner NIE MOŻE pobierać żadnych dodatkowych opłat.

  Jeśli coś takiego się zdarzy prośba o informację.

 3. @Andrzej: Program BizSpark jest całkowicie darmowy – nie płaci się ani przy wejściu ani przy wyjściu z programu. Co do samej fizycznej rezygnacji – nie jestem pewien i dopytam jak to wygląda. Wydaje mi się, że może być jakaś opcja anulująca subskrypcję w ustawieniach konta. Ale sprawdzę.

 4. @Wojtek: Podejrzewam, że nie – ale spróbuję się jutro upewnić na 100%.

 5. @Bart: Niestety nie powiem Ci jak to wygląda – musisz dopytywać Michała. Może nie odpowiedział, bo kilka osób ma jeszcze do końca tego tygodnia urlopy… Ale Michała chyba widziałem w biurze już.

 6. Wojtek Lesicki says:

  Czy wiadomo czy Network Partner w Polsce mogą żądać jakiś dodatkowych opłat oprócz tych $100 ?

 7. merdacz says:

  Na Startup Zone jest mowa MSDN Premium, a zatem VSTS. Czy dla Polski są jakieś inne warunki? Jeśli tak, gdzie o tym można przeczytać na oficjalnej stronie?

 8. Wojtek Lesicki says:

  Mariusz udało Ci się może wyjaśnić kwestie tych Network Partner ?

 9. Wojtek Lesicki says:

  Ok, dzięki za wyjaśnienie sprawy.

 10. Bart says:

  Zadałem poniższe pytania Michałowi, ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi. Czy możeci mi pomóc w tej kwestii?

  Jestem zainteresowany przystąpieniem mojej instytucji jako Network Partnera. Jak wyglądają w praktyce obowiązki Network Partnera programu? Jak duże środki osobowe musiałbym zaangażować do obsługi programu, żeby sprostać wymaganiom? Czy może zajmować się tym pracownik, który poświęca na to kilka godzin miesięcznie, kilka godzin tygodniowo czy może więcej?

  Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 11. andrzej says:

  w jaki sposób można zrezygnować z udziału w tym programie. i czy wiąże się to z opłatami nawet jeśli nic z oprogramowania nie było wykożystywane

 12. Dominik says:

  Witam Zgłosiłem się do programu prawie 2 tygodnie temu. Dalej brak odpowiedzi mimo, iż wysłałem dodatkowe zapytania. Czy BizSprark jeszcze działa ?

 13. Marcin Rachwał says:

  Witam,
  już 2 razy starałem się dołączyć do programu BizSpark, niestety za każdym razem otrzymywałem odmowe bez konkretnego powodu. Co ciekawe w tym samym czasie 2 moich kolegów otrzymało BizSpark bez problemów. Od czego jest to uzależnione?

  “Unfortunately, we are unable to approve your enrollment at this time. In many cases, we are unable to grant an approval because of insufficient or ambiguous information (e.g. your URL and email don’t match, you left a field blank, etc.).”

 14. Marcin says:

  Czy Bizspark zapewnia także CALe dostępowe dla MS Exchange?

Skip to main content