IT Academic Days 2008


Już od 17 listopada (do 11 grudnia) na uczelniach w 17 miastach całej Polski (i na 24 uczelniach) odbędą się IT Academic Days.

Ciekaw jestem czy słyszeliście kiedyś o ITAD?

To ciekawa inicjatywa Microsoftu i kół studenckich z polskich uczelni technicznych. Koła studenckie na uczelniach organizują wydarzenia, podczas których ludzie z Microsoft (oraz firm partnerskich i sami studenci) mają okazję opowiedzieć o czymś ciekawym pozostałym studentom zainteresowanym technologiami Microsoft.

Dużym plusem jest to, że są to spotkania techniczne, na których studenci pojawiają się, żeby poznać co nowego w świecie Microsoft (albo, że wogóle istnieje świat Microsoft).

Czasami są to jedyne sposoby na złapanie kontaktu z ludźmi z Microsoft (lub pracującycmi z technologiami Microsoft) na tak wczesnym etapie rozwoju zawodowego.

Tematyka

Jeśli chodzi o tematykę dla specjalistów IT w tym roku to pozwoliłem sobie wybrać dwa tematy dla studentów.

Sesje mają raczej za zadanie wprowadzić studentów w daną tematykę niż być głębokim wejściem w temat. Tak więc poziom jakiego możecie się spodziewać to około 200.

Architektura systemów Microsoft Windows Server (na podstawie Windows Server 2008)


O serwerach linuksowych zapewne słyszeliście wiele. A co ma do zaoferowania Microsoft na tym polu? Jakie funkcje mogą pełnić serwery Microsoft, gdzie znajdują zastosowanie, jakie pełnią rolę w małych i dużych firmach (a jaką w domach)? To wszystko zostanie pokazane na sesji opisującej architekturę systemów Windows Server na podstawie najnowszej wersji serwera Microsoft – Windows Server 2008. Rozpocznij swoją przygodę z serwerami Microsoft, a w Twoim życiu zawodowym możesz być już o krok przed innymi.

Wirtualizacja - o co tyle szumu?


W ostatnich miesiącach głośno zrobiło się o wirtualizacji, a to za sprawą Microsoft, który wydał kilka produktów związanych z wirtualizacją (mimo, że sama wirtualizacja istnieje już na rynku długi czas). Ale czy wiesz co to jest wirtualizacja i dlaczego tyle się o niej mówi? Gdzie ją można wykorzystać, komu będzie potrzebna i co dzięki temu będzie działało lepiej. Zobacz dlaczego warto zainteresować się tą dziedziną IT i jak będziesz tą wiedzę mógł wykorzystać po skończeniu studiów mając szersze spojrzenie na temat niż inni. Przyjdź i na sesję i dowiedz się tego!

Harmonogram

W poniższym harmonogramie konferencje z tematyką dla specjalistów IT zostały oznaczone pogrubioną czcionką.

Tematy z architektury systemów Windows Server oznaczone zostały literą [S], natomiast te z wirtualizacji literą [W].

 • 17.11 - Politechnika Warszawska (Warszawa) [W]
 • 18.11 - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (Poznań) [W]
 • 25.11 - Uniwersytet Wrocławski (Wrocław)
 • 25.11 - Akademia Górniczo-Hutnicza (Kraków) [S]
 • 26.11 - Politechnika Łódzka (Łódź) [S]
 • 27.11 - Uniwersytet Śląski (Sosnowiec) [W]
 • 27.11 - Politechnika Krakowska (Kraków) [W]
 • 27.11 - Politechnika Koszalińska (Koszalin) [W]
 • 27.11 - Politechnika Białostocka (Białystok)
 • 28.11 - Uniwersytet Mikołaja Kopernika (Toruń)
 • 01.12 - Uniwersytet Łódzki (Łódź) [S]
 • 02.12 - WSB-NLU (N.Sącz) [W]
 • 03.12 - Politechnika Wrocławska (Wrocław) [S]
 • 03.12 - Politechnika Częstochowska (Częstochowa)
 • 03.12 - Politechnika Gdańska (Gdańsk-Wrzeszcz) [W]
 • 04.12 - Politechnika Poznańska (Poznań) [S]
 • 04.12 - Politechnika Rzeszowska (Rzeszów) [W]
 • 04.12 - Politechnika Lubelska (Lublin)
 • 09.12 - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (Elbląg)
 • 10.12 - Politechnika Śląska (Gliwice)
 • 10.12 - Uniwersytet Gdański (Gdańsk) [W]
 • 10.12 - Uniwersytet Szczeciński (Szczecin) [W]
 • 11.12 - Uniwersytet Jagielloński (Kraków)
 • 11.12 - Uniwersytet Warszawski (Warszawa) [S]

Po wydarzeniu będzie szansa i okazja porozmawiać w luźniejszej atmosferze o wszystkich pytaniach jakie przyjdą studentom do głowy (podobno najwięcej pojawia się o tym jak dostać się do Microsoft, ale jest też sporo o wyborze ścieżki kariery na studiach). Z tego co wiem na spotkaniach pojawia się zawsze conajmniej 100 osób, a bywają też uczelnie gdzie pojawia się np. ponad 300 osób.

Kilka osób pytało już czy osoba nie będąca studentem może wziąć udział w takim spotkaniu. Więc odpowiadam, że owszem jak najbardziej może - rejestracja na spotkania będzie się odbywała przez portal CodeGuru. Więc jedynym wymaganiem będzie posiadanie konta w tym portalu.

Mój udział

Ja w tym roku odwiedzę 2 uczelnie:

 • Politechnika Koszalińska (27 listopada)
 • Uniwersytet Gdański (10 grudnia)

Na obu moich sesjach będę prezentował temat wirtualizacji. Postaram się wprowadzić studentów w ten świat opowiadając o tym gdzie wirtualizację mogą wykorzystać, jak wygląda wirtualizacja w wykonaniu Microsoft, oraz dlaczego warto się tym tematem mocno zainteresować.

Inni prelegenci

Wśród prelegentów dla specjalistów IT pojawi się też m.in. Product Manager Windows Server z Microsoft – Darek Korzun.

Ale poza ludźmi z Microsoft sesje te poprowadzą prelegenci dobrze Wam znani m.in. z konferencji MTS 2008.

Zapraszam więc już dziś!

Comments (8)

 1. @Artur: Generalnie informacja o spotkaniu i mozliwosc zapisu ma pojawic sie maksimum na 7 dni przed konferencja. Generalnie z tego co dostalem informacje – zazwyczaj pojawia sie okolo 10 dni wczesniej.

  Wiec skoro to jest 3 grudnia to pewnie trzeba bedzie sprawdzac mozliwosc zapisu pod koniec tego tygodnia lub na poczatku przyszlego.

 2. @Artur: Jak najbardziej rozumiem męczenie 🙂 Niektóre uczelnie po prostu dużo szybciej zdecydowały się na przygotowanie harmonogramu konferencji i uruchomienie rejestracji.

  Natomiast absolutne minimum, które jest to właśnie 7 dni. Jeśli ktoś zrobił to dużo szybciej to widocznie już zasługa danego koła naukowego (bo pamiętajmy, że to Koła Naukowe na uczelniach organizują ITAD, a nie Microsoft).

 3. @Artur: Może to była grafik z zeszłego roku, bo:

  1. po pierwsze ja od początku wiedziałem że będę tylko w Koszalinie (swoją drogą niestety ta konferencja będzie odwołana) i Gdańsku.

  2. po drugie na Politechnice Wrocławskiej od początku był planowany temat architektury systemów operacyjnych i poprowadzi go Robert Kwiatkowski.

 4. @Artur: Nie trzeba nic dodatkowego robic (poza rejestracja na CodeGuru.pl). Po prostu przychodzisz, odbierasz identyfikator na Twoje nazwisko i to wszystko.

 5. Artur says:

  Witam!

  Odwiedziłem stronę codeguru.pl, ale niestety nie widzę tam spotkania na Politechnice Wrocławskiej dnia 03.12.2008r. – źle szukam czy zrezygnowano z tej lokalizacji?

 6. Artur says:

  Zastanawia mnie w takim razie, dlaczego są już terminy ITAD wykraczające poza dzień 03.12.2008r., ale nie ma w nich Wrocławia?

  Przepraszam, że tak męczę ten temat, ale muszę walczyć o delegację z pracodawcą, a jak narazie nie ma w spisie Uczelni, na którą się wybieram..

 7. Artur says:

  Witam!

  W dniu dzisiejszym pojawił się grafik wykładów planowany na Politechnice Wrocławskiej – byłem miło zaskoczony tematem wirtualizacji, który miał poprowadzić nie kto inny, jak Mariusz Kędziora 🙂 Niestety – obecnie widzę, że wykład zniknął z planu dnia PWr – wiesz może coś więcej na ten temat?

 8. Artur says:

  Witam!

  Będę uczestniczył w tym wydarzeniu po raz pierwszy, w związku z czym zastanawiam się, czy przy wejściu na wykłady trzeba się w jakiś sposób autoryzować (pomijając zarejestrowanie się na codeguru.pl, bo to już zrobiłem :))?

Skip to main content