Moja sesja na MTS 2008 – wybrana


Tuż przed długim weekendem mam wiadomość, że znam już temat mojej sesji jaką poprowadzę na konferencji Microsoft Technology Summit 2008.

Jakiś czas temu nawet pytałem Was o tematykę takiej sesji i generalnie wspominaliście o klastrach albo PowerShellu (i jeden głos za Hyper-V).

Okazuje się, że tematów z klastrów będzie całkiem sporo (prowadzonych przez inne osoby). Temat PowerShella średnio wpasował się w tematykę tegorocznej konferencji.

Zostało poniekąd Hyper-V. Chociaż z drugiej strony sesji o wirtualizacji również będzie całkiem sporo na MTS.

Moja sesja

No więc o czym będzie moja sesja w takim razie? Temat mojej sesji to: “Wirtualne bezpieczeństwo? Nie! Bezpieczna wirtualizacja!”

Czyli coś z pogranicza wirtualizacji i bezpieczeństwa. A szczegółowy opis mojej sesji jaki pojawi się na stronie jest poniżej:

“Wirtualizujemy coraz więcej systemów i aplikacji. Ale to prowadzi nas do pytania – jak najlepiej zabezpieczyć środowisko wirtualne, od którego tak dużo teraz zależy i czy ono samo w sobie jest bezpieczne. Aby zaoszczędzić Wasz czas, pieniądze i nerwy możecie obejrzeć tą sesję i dowiedzieć się, jakie jest podejście Microsoft do tego tematu. Pokażę m.in. co zrobiliśmy aby Hyper-V było bezpieczne (jak zbudowane jest Hyper-V), podpowiem praktyczne porady jak zabezpieczyć środowisko wirtualne, ale opowiem też co jeszcze, poza typowym zabezpieczaniem platformy wirtualizacyjnej, składa się na bezpieczne środowisko wirtualne.”

Inne sesje

Skończyłem właśnie układać też harmonogram całej konferencji (tak – w tym roku to właśnie mi się trafiła ta przyjemność).

Czekamy jeszcze na 100% potwierdzenie niektórych tematów i opisów sesji, ale już w przyszłym tygodniu (zgodnie z tym co obiecywaliśmy na stronach MTS) będziecie mogli sobie tworzyć własne harmonogramy.

Starałem się układać sesję tak, aby osoby zainteresowane określonym obszarem tematycznym mogły zobaczyć wszystkie sesje z tego obszaru - nie udało się w 100%, ale myślę, że w 95% owszem.

Mam nadzieję, że będzie zadowoleni zarówno z tematów jak i samych prowadzących (w gronie prelegentów na stronie jeszcze nie ma wszystkich, w tym jednej dużej gwiazdy).

Sporo będzie tematów (dla IT Pro) z bezpieczeństwa, wirtualizacji, SQLa i Windows Servera (w tym klastrów).

No to nie zdradzam więcej, bo sami to zobaczycie w przyszłym tygodniu.

Ja oczywiście już teraz zapraszam na moją sesję 🙂

Udanego długiego weekendu życzę!

Comments (6)

 1. Anonymous says:

  Tak to właśnie dziś jest ten dzień kiedy będziecie mogli zobaczyć jakie sesje przygotowaliśmy dla Was

 2. @Adam: Niestety przewazylo to o czym w zasadzie chcemy glownie mowic na MTS – a moja sesja bedzie na dwa tematy – bezpieczenstwa i wirtualizacji. Ale oczywiscie ciesze sie ze akurat tak trafilo, ze zaproponowales i taka sesje poprowadze 🙂

  @maras: Sam sobie odpowiedziales na pytanie. Ale z drugiej strony dlaczego Xen, a nie idac na calosc VMWare 🙂

 3. theos says:

  Naprawdę szkoda że nie udało się z powershell – tym bardziej że tp (przyszła) podstawa pracy admina Exchange 2007, Windows 2008, SQL 2008 ;// Tak czy siak liczymy Mariusz że jak zwykle zrobisz świetną sesje 🙂

 4. Adam Tomaszewicz says:

  No i mój jedyny głos wygrał 🙂 Nie sądziłem że mam taki dar przekonywania 😉 pozdrawiam, pewnie będę na Twojej sesji

 5. Łukasz Foks says:

  Mariusz, świetny temat! Dobre połączenie dwóch ważnych, aktualnych tematyk. Już wiem co ustalać w harmonogramie 😉

  Dla czytelników: Mariusz również będzie prowadził sesję o klastrach na trzecim spotkaniu Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows (WGUiSW) już 2 września! Szczegóły:
  http://wss.pl/NewsList/1,9982.aspx

 6. maras says:

  Hej

  Fajnie by było jakbyś porównał to wszystko do np. Xen-a. Wyobrażam sobie jak na takije sesji dyskutujesz z fachowcem od Xen-a i każdy z Was próbuje przeciągnąc na swoją strone. Ale wiem że to nierealne na konferencji MS bo jeszcze by wyszła prawda na jaw 🙂

Skip to main content