Pobieranie z TechNetu poprawione


Dla tych wszystkich, którzy korzystają z subskrypcji TechNet Plus Direct mam dobrą wiadomość (jeśli ktoś nie wie co to subskrypcja TechNet Plus to zachęcam do przeczytania mojego opisu).

Otóż jakiś czas temu (chyba 3 miesiące) sekcja pobierania oprogramowania zmieniła się – i przyznaję, że dla mnie była dużo gorsza do połapania się. Okazało się później, że nie tylko ja miałem podobne zdanie, bo chyba ekipa TechNetowa dostała dużo więcej takich uwag.

Teraz od kilku dni czeka na Was nowa strona pobierania produktów, która moim zdaniem jest naprawdę dobrze zrobiona.

image

A co nowego pojawiło się w tej wersji:

 • Ułożono listę produktów w kategorie
 • Lista kategorii jest bardziej płaska (tylko dwa poziomy)
 • Naprawdę dobrze działa wyszukiwarka
 • Możemy się też wesprzeć filtrami (które na dodatek później będą zapamiętane dla nas) gdzie wybieramy m.in. język oraz platformę
 • Można również szukać po części nazwy produktu np. tylko sam rok (np. “2008”) czy nazwa wersji (np. “Enterprise”)
 • Na liście produktów mamy od razu szybkie linki do pobrania, rozszerzonego opisu i pobrania kluczy
 • I co ważne np. klucze do produktu czy opis nie otwierają się w nowym oknie
 • Widać od razu wielkość pliku do pobrania

To moim zdaniem naprawdę dużo dobrych zmian i sami na pewno odczujecie te zmiany 🙂

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko dwóch rzeczy:

 1. Sortowania produktów po dacie dodania (takiego “Co nowego”), żeby w prosty sposób zorientować się co doszło nowego
 2. Szukania tylko produktów w fazie beta.

Ale kto wie, może za jakiś czas znowu takie opcje się pojawią. Nie zabieram więc więcej czasu i zachęcam do zorientowania się jak wygląda nowe pobieranie z TechNetu.

Comments (8)

 1. A i jeszcze jedno: a propos funkcjonalności "co nowego". Dostępne to jest przez RSS. Czasem dziwnie działający, ale co do zasady realizujący tą właśnie funkcjonalność.

  http://www.microsoft.com/feeds/technet/en-us/subscriptions/technetdata.xml

 2. Ja chyba jak w poprzedniej firmie pracowalem (poltora roku temu) to bylo tak, ze dostep mial primary contact, ale mogl przyznac ten dostep (choc chyba troche zachodu z tym bylo) osobom technicznym.

 3. Generalnie sporo się zmienia. Zwłaszcza pod spodem. Przy poprzedniej zmianie raptem okazało się, żę dostęp do MSDN-a partnerskiego uzyskały kontakty techniczne (wcześniej miał tylko primary – paranoja), teraz widzę że i realizacja AFAIR świeżego prawa partnerów do 1 lub 3 TechNet Directów dana jest kontaktom technicznym (trochę bez sensu, po co mi naraz dostęp do MSDN-a i TechNeta — wolałbym dostęp do MSDN-a  dać jednemu z administratorów (choć w sumie klucze te same, więc nie ma co dzielić).

 4. O ile pamiętam czasy, gdy byłem primary contactem (2001-2005), to nie tylko dla mnie był dostęp online.Techniczni też je mieli.

 5. Zgadzam się w całej rozciągłości 🙂 Dlatego nawet o tej poprzedniej nic nie wspominałem, bo faktycznie chłopaki chyba nikomu tego do przetestowania wtedy nie dali.

 6. Też dzisiaj chwilę radości przeżyłem… Ale to nie to, że ta nowa forma jest jakaś super i ekstra. Raczej ta stara była hmm… nie do końca dostosowana do potrzeb użytkowników ;))

 7. A tego kanału nie widziałem. Ale faktycznie to mocno naciągana proteza.

  Bo nie da się zupełnie tego posortować. A ja chciałbym mieć subskrypcję co nowego w której ustawiłbym sobie język (a najchętniej dwa – EN i PL), określone grupy produktów, itp.

 8. ziembor says:

  OK. może ja coś za słabo grzebałem.  :).  

Skip to main content