Mamy nowych MVP z działki IT Pro


Wczoraj nasza matka korporacja ogłosiła komu w tym cyklu nominacji przyzna tytuł MVP, czyli Most Valuable Professional.

Bardzo się cieszę, że w tym cyklu nareszcie pojawili się specjaliści IT, bo ostatnio od długiego czasu z działki IT Pro były tylko renominacje, a nie było nikogo nowego.

Ale myślę, że tym bardziej teraz widać, że dwa nowe tytuły są jak najbardziej zasłużone.

Paweł Potasiński (brejk)

Paweł w społecznościach znany jako brejk dostał nominację w kategorii SQL Server, z którym jest związany od wersji 7.0.

Można śmiało powiedzieć, że w społecznościach jest uznawany za eksperta w swojej dziedzinie. A na dodatek lubi też mocno się udzielać – stąd założenie grupy Polish SQL Server User Group (PLSSUG).

Poza tym Pawła często możecie spotkać na różnych konferencjach jako prelegenta (w tym na imprezach Microsoft). Sam też współorganizował sporą konferencję C2C. Pisze też artykuły ukazujące się m.in. w polskim TechNecie. I do tego prowadzi technicznego bloga SQLGeek.

Szczegóły możecie poczytać w profilu MCT Pawła.

Karol Stilger (AaaA)

Karol w społecznościach znany jako AaaA dostał nominację w kategorii Setup & Deplyment.

Swoją “karierę” ze społecznościami zaczynał podobnie jak Paweł w portalu WSS.pl, gdzie był Moderatorem.

Z rzeczy którymi zasłużył sobie na tytuł MVP można by wymienić zajmowanie się rozległą infrastrukturą, która była szykowana dla portalu ITCore.

Założył również Szczecińską Grupę Specjalistów IT, w której równie często jest prelegentem.

W ramach grupy organizował też premierowy event Heroes Community Launch. Brał również udział (jako prelegent) w wydarzeniach HCL w całej Polsce.

Prowadzi też swojego bloga i udziela się w portalu WSS.pl.

Program MVP

Dla osób niezorientowanych - tytułem MVP nagradzane są osoby, które szczególnie aktywnie uczestniczą w życiu społeczności dzieląc się z innymi swoją wiedzą na temat produktów firmy Microsoft.

Osoby nagrodzone takim tytułem m.in. otrzymują dostęp do kodów źródłowych oprogramowania, kontakt z twórcami oprogramowania Microsoft. Co roku odbywa się konferencja dla osób wyróżnionych tym tytułem - MVP Summit.

Nominacje odbywają się w cyklu 3 miesięcznym (czyli 4 razy do roku).

Pamiętać należy (może nie jest to nigdzie wprost opisywane), że jest to nagroda przyznawana przez firmę Microsoft i to ona ma decydujący wpływ na to kto dostanie tą nagrodę. Pamiętajcie że nie jest to nagroda przyznawana przez społeczność (bo często jest to mylone).

Jest to też nagroda z jednej strony za dokonania tych osób za ostatnie 12 miesięcy, a z drugiej do niczego nie obliguje na kolejny okres czasu.

Mam nadzieję, że przy kolejnej nominacji również uda się znaleźć kilku specjalistów IT jej godnych 🙂

Comments (4)

 1. Bardzo się cieszę z nagrody. Magia trzech literek jest ogromna. Od ponad doby nie udało mi się zasnąć:)

  Gratuluję Paweł!

 2. basiaw7 says:

  wniosek dla MS na przyszłość: przyznawać MVP wraz z odpowiednim zapasem środków nasennych 😉 Się powtórzę ale co tam 😀 – gratulacje dla obu osób:)

 3. nowy4 says:

  Gratulacje! w ogóle ktoś doszedł w tym cyklu, zwłascza, że MS nie był ostatnio hojny z renominacjami. Z tego co widzę, profile Grzegorza Danowski i Joanny Grzywny, którzy są z lipca 2006 nie są już dostępne ?

 4. brejk says:

  Gratulacje dla wszystkich renominowanych i (przede wszystkim) dla Karola!

Skip to main content