O wirtualizacji dla hosterów


Wczoraj miałem przyjemność wystąpić przed bardzo ciekawym gronem słuchaczy – a mianowicie przedstawicielami największych firm hosterskich w Polsce.

Prezentacja wyskoczyła mi nagle (dowiedziałem się o tym w piątek), więc miałem mało czasu na przygotowanie się, ale chyba poszło całkiem dobrze – przynajmniej z tego co słyszałem później w kuluarach.

Było to drugie spotkanie z serii Hosters Community Briefing, na którym to spotkaniu hosterzy (nie tylko Ci pro-Microsoftowi) wymieniają się wzajemnymi doświadczeniami z branży, a raz na jakiś czas my jako Microsoft pokazujemy im coś z naszych technologii.

Jako, że wirtualizacja będzie rozwijać się coraz szybciej (nie wiem czy wiecie – ale na razie na świecie jest mniej niż 10% zwirtualizowanych systemów) to i zainteresowanie ze strony hosterów jest duże.

Nawet jeden hoster skorzystał już z naszej technologii Hyper-V (jeszcze w wersji RC0). Mam tu na myśli DCS – jeśli macie ochotę możecie poczytać ciekawe Case Study z tego wdrożenia.

Ja w ciągu 30 minut (bardzo mało czasu) musiałem wprowadzić hosterów w temat wirtualizacji i opowiedzieć jak do tematu podszedł Microsoft. Jeśli macie ochotę możecie pobrać sobie moją prezentację z tego spotkania.

Po samym spotkaniu zostałem też jeszcze poproszony przez ekipę WebHosting.pl o opowiedzenie kilku rzeczy o Hyper-V do kamery. Film (z całej imprezy) zapewne pojawi się na początku przyszłego tygodnia.

Comments (2)

  1. Anonymous says:

    Sezon ogórkowy chyba w pełni, bo nic ciekawego się nie dzieje – przynajmniej z mojej strony.

  2. Anonymous says:

    W Microsoft rok liczony jest inaczej niż klasycznie. Tu rok zaczyna się 1 lipca, a kończy 30 czerwca

Skip to main content