Klastrowanie we Wrocławiu + prezentacja


Miałem przyjemność dziś występować przed świetną wrocławską publicznością podczas Heroes Community Launch.

Mam nadzieję, że podczas naprawdę krótkiego czasu (1h) udało mi się przekazać idee klastrów w Windows Server 2008. Oczywiście klastry to temat rzeka, więc można o nich opowiadać godzinami.

Ja na mojej prezentacji postanowiłem pokazać jak najmniej slajdów a jak najwięcej żywego organizmu i aż się zdziwiłem jak do sekcji “Demo” doszedłem po 10 min. – nie było za szybko?

I dlatego, że tak szybko biegłem po slajdach, a dodatkowo sporo z nich mialem ukrytych (z dużą ilością informacji) to postanowiłem od razu udostępnić moją prezentację (do pobrania plik PPTX 1.9 MB - trzeba wejść na tą stronę i tam dopiero pobrać PPTX), aby każdy na spokojnie mógł sobie obejrzeć i samemu przećwiczyć.

Ja osobiście polecam też artykuł Darka Kiszkiela w serwisie WSS.pl, gdzie pokazał on jak skonfigurować klaster – krok po kroku. W miarę odpowiada to temu co pokazałem dziś na mojej prezentacji. Pozwoliłem sobie nawet użyć zmodyfikowanego schematu klastra z artykułu Darka.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim słuchaczom – zwłaszcza za ciekawe pytania i żywe uczestniczenie w prezentacji. To jedna z lepszych sesji (pod kątem interakcji z publicznością) w jakiej miałem przyjemność uczestniczyć.

PS. Nadal siedzę na konferencji i słucham właśnie prezentacji o uruchamianiu Exchange 2007 na Windows Server 2008.

Comments (9)

 1. Anonymous says:

  Przyznałem się w jednym z poprzednich postów, że będę miał wielką przyjemność wystąpić na konferencji

 2. @Maciej: Poprawiłem trochę linka do prezentacji. W linku nie był bezpośredni link do pliku – trzeba najpierw wejść na stronę do której prowadzi link a dopiero tam później pobrać prezentację.

  Bardzo się cieszę, że prezentacja się podobała. Obawiałem się tylko tego, że za szybko skończyłem slajdy (te 10 min). Ale mam nadzieję, że to wyszło na dobre, bo ja zdecydowanie wolę oglądać żywy organizm (nawet jak się czasem coś nie uda albo popsuje) niż slajd za slajdem.

  I jak mówiłem już Łukaszowi Olbromskiemu po konferencji – z chęcią pojawię się kolejny raz we Wrocławiu (być może z innym, równie ciekawym tematem) bo mi naprawdę aż przyjemnie się prowadziło prezentację 🙂

 3. BartekH says:

  Rewelacyjna szybkość w aktualizowaniu bloga :). Poprosiliśmy o wrzucenie tej prezentacji a tu proszę, odświeżam stronę i już jest. Jako uczestnik konferencji dziękuję i za wystąpienie i za prezentację.

  PS. Żałuję tylko, że nie załapałem się na książkę o Server 2008 bo akurat na to pytanie znałem odpowiedź.

  PS2. Szkoda, że Exchange nie bardzo chciał się uruchomić ale to dzisiaj nie pierwszy przejaw złośliwości rzeczy martwych … ;-).

  PS3. Teraz leci już 3 wystąpienie …

  Pozdrawiam

  BH

 4. kosmito says:

  Mam nadzieję, że prezentacja o EX2007 nie jest (była) tak żenująca jak ta w Dąbrowie :/

 5. Maciej says:

  U mnie na power point 2007 pisze ,że plik "HCL Wrocław – Klastry.pptx"  jest uszkodzony.

 6. Wojtek K says:

  Bardzo ciekawa prezentacja, uważam ją za najlepszą w ciagu dzisiejszego dnia. Dziekuje bardzo za udzielenie tylu przydatnych informacji.

 7. Buli says:

  Najlepsza prelekcja na jakiej dziś byłem 🙂

  Pozdrawiam

 8. EwelinaS says:

  Świetna prelekcja!

  Ciekawa i  żywiołowa, dzięki temu te 10 minut prezentacji slajdów zupełnie wystarczało na przyswojenie informacji w nich zawartych.

  Dłuższa część praktyczna, to bardzo dobry pomysł! Uważam, jak z resztą pewnie większość, że żadna książka nie zastąpi kontaktu z "żywym" systemem (choć teorię też należy znać).  Szybciej uczymy się praktykując, a problemy, na jakie natrafiamy jeszcze bardziej ugruntowywują naszą wiedzę.

  Dziękuję za wystąpienie i za materiały.

  Na pewno pojawię się na następnej konferencji 🙂

  Pozdrawiam

 9. mhk says:

  szkoda tylko, że końcówka z file serverem nie wyszła 🙂

Skip to main content