Exchange 14 będzie mówił po polsku


Jakiś czas temu dowiedziałem się, że są plany, aby nowa wersja serwera Exchange (oznaczana na razie po prostu numerkiem 14) potrafiła “mówić” po polsku.

Jeśli widzieliście na różnych prezentacjach możliwości Exchange’a w wersji 2007 to zapewne wiecie, że w kilku językach potrafi on “rozmawiać” już teraz.

To rozmawianie to oczywiście zarówno rozpoznawanie tego co się do niego mówi jak i ewentualne czytanie tego co ma nam do powiedzenia.

Bardzo mocno poszerza to możliwości całej platformy Unified Communication, bo można odsłuchiwać przez telefon treść maili, można przez telefon przekładać spotkania w kalendarzu, dostawać się głosowo do książki adresowej, i robić kilka innych, wygodnych rzeczy.

Chcesz pomóc?

No tak, ale zanim taki Exchange nauczy się “rozmawiać” w nowym języku to przydałoby się go tego nauczyć. No i tu jest pewne pole do popisu dla Was.

Jeśli macie ochotę to możecie się przyczynić do rozwoju nowej wersji Exchange Server.

Dla osiągnięcia celu projektu, który w tej chwili jest w fazie rozwoju funkcjonalności rozpoznawania polskiej mowy, potrzebujemy zebrać telefoniczne próbki mowy (w tematyce związanej z funkcjonalnością produktu).

A konkretnie?

Już za 2 dni (16 maja, piątek) o godzinie 16:30 odbędzie sie bardzo ciekawe spotkanie z Adamem Bogobowiczem pt. “Wirtualizacja od kuchni”. Nie chcę tu pisać więcej, bo szczegóły pojawiły się na portalu WSS.pl – tu dodam tylko, że są jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Ale teraz jak to się ma do Exchange’a?

Otóż po tym spotkaniu (o godzinie 18:00) osoby chętne będą mogły zostać na dodatkowe 20-30 minut, aby zostawić swoje próbki głosu, które pozwolą nowemu Exchange’owi nauczyć się mówić po polsku.

Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc. A każdego kto zostawi kompletną próbkę głosu nagrodzimy małym upominkiem - kartą na zakupy w sieci Empik o wartości 50 PLN.

Więc jak – masz ochotę włożyć coś od siebie do nowego Exchange’a?

Comments (1)

  1. Robert Stuczynski says:

    Super sprawa z polskim jezykiem. Widzialem jak to wyglada w Campusie Microsoftu – rewelacyjnie. Nawet polskiem nazwiska wybiera bezblednie.

Skip to main content