HCL Wrocław – będę tam z klastrem


O imprezie typu HCL wspomniałem już kiedyś, gdy jechałem do Białegostoku.

Ale przypominając – na fali oficjalnej premiery Microsoft (brandowanej nazwą Heroes Happen Here) w całym kraju odbywają się też imprezy premierowe organizowane przez lokalne społeczności, które nazywają się Heroes Community Launch (stąd skrót HCL).

Taką imprezą była ta w Białymstoku na której byłem, ale będą też (lub się już odbyły) i inne imprezy HCL w miastach całej Polski (m.in. w Dąbrowie Górniczej, Lublinie, Szczecinie, Warszawie).

I jest też kolejna, na którą ja sie wybiorę. Jakiś czas temu dostałem zaproszenie z Wrocławia, żebym pojawił sie na ich imprezie.

Zgodziłem się, więc będzie okazja posłuchać mnie 2 czerwca (poniedziałek) w salach Politechniki Wrocławskiej.

To co już teraz mogę powiedzieć, to że organizatorzy naprawdę zrobili kawał dobrej roboty. Zaprosili naprawdę sporą liczbę prelegentów, którzy jak widzę po tematach sesji będą mieli ciekawe wystąpienia.

Moja prezentacja będzie miała dosyć długi tytuł: Klaster? Jakie to proste! Budowanie wysokodostępnej infrastruktury w oparciu o Windows Server 2008.

Będę chciał opowiedzieć conieco o budowaniu klastrów, które do tej pory były raczej postrachem większości administratorów i uznawane były czasami za czarną magię. Będę chciał pokazać jak to zmieniło się od ostatniej edycji serwera.

Zapraszam więc serdecznie już dziś!

Comments (5)

 1. Hmm… z tym dźwiękiem to mnie troszkę zasmuciłeś, bo może być tak, że moja niechęć do mikrofonu to spowodowała. To znaczy sala mnie słyszała, ale do webcasta poszło bez fonii… Szkoda byłoby, bo a nuż parę osób zechciałoby się dowiedzieć co nowego w Terminal Services… Zobaczymy 🙂

 2. @Grzesio: Kurcze miałem wielką ochotę obejrzeć Twoją sesję, ale mi się egzamin przedłużył (70-294 – na szczęście zdany) bo pytania jakieś takie ciężkie miałem. Więc jak siadłem do kompa to właśnie się przerwa zaczynała.

  Ale później na kolejnej sesji głosu niestety nie miałem 🙁 Także webcast z chęcią obejrzę – najchętniej przed HXL Wrocław 🙂

 3. Anonymous says:

  W Microsoft rok liczony jest inaczej niż klasycznie. Tu rok zaczyna się 1 lipca, a kończy 30 czerwca

 4. GeparD says:

  Byles w Bialymstoku i ja nic o tymnie wiedzialem, no wiesz co 😉

 5. Grzesio says:

  A ja swoją sesję o klastrach dzisiaj miałem w ramach HCL w Pozaniu. Niby to proste, ale w środku całkiem ciekawe 🙂

  Do tego, organizatorzy obiecali, że online będzie webcast.

Skip to main content