Open XML – już międzynarodowy standard


Praktycznie nigdy nie pisałem w moim blogu o Open XML, nawet w czasach gdy dyskusje na ten temat rozgrzewały ludzi na wielu portalach IT (w okolicy września 2007).

Ale myślę, że dziś jest chwila warta napisania paru słów w tym temacie. Jak nie macie pojęcia co to Open XML to zachęcam do przeczytania definicji.

No więc zgodnie z tematem tego posta – dziś okaże się (bo oficjalnie zostanie to ogłoszone pewnie koło południa) że standard Open XML został uznany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO) jako ogólnoświatowy standard.

Dodam tylko, że Polska (a konkretniej Polski Komitet Normalizacyjny) zagłosowała za przyjęciem Open XML jako standardu ISO, chociaż był to głos “ZA z uwagami".

Jako, że w temacie tym zupełnie nie jestem ekspertem, to zainteresowanych odsyłam do źródłowych materiałów (po angielsku) na stronach:

I tylko chciałem rozwiać na koniec wątpliwości, że mimo publikacji tych informacji w dniu 1 kwietnia (Prima Aprilis) – nie są one fikcyjne.

PS. Jakbyście się jeszcze nie domyślili to mój wczorajszy post o robotach w datacenter był właśnie dowcipem primaaprilisowym.

Comments (0)

Skip to main content