Polska premiera HHH


Nawet nie pisałem nic 27 lutego po światowej premierze Heroes Happen Here, ani nawet po polskiej premierze dla prasy (była też 27 II).

Ale pomyślałem, że na dwa dni przed startem premiery dla Klientów (czyli m.in. dla Was drodzy IT Prosi) napiszę kilka słów o tym, co spędzało mi sen z powiek przez ostatnie tygodnie (i pewnie tak będzie jeszcze przez 2-3 tygodnie).

Ci, którzy mnie znają i czasem się do mnie odzywają, pewnie już zauważyli, że na maile odpisywałem albo w nocy albo po 3 dniach i to jednym zdaniem.

Wszystko związane było z tym, że trochę rzeczy na samą premierę szykowaliśmy dla Was. I szykujemy nadal...

Premiera wirtualna

I ja mam tu na myśli przygotowania tego wszystkiego, co będziemy mieli dla Was online.

Bo akurat imprezami w 6 miastach Polski zajmowałem się tylko na samym początku, kiedy miałem wybrać tematykę sesji dla IT Pro oraz to, co na sesjach prezenterzy powinni pokazać. Później moja rola w tym zakresie wyciszyła się. I w zasadzie moja partycypacja będzie taka, że postaram się wybrać na premierę w Warszawie 🙂

Zająłem się natomiast przygotowywaniem materiałów na zamkniętą stronę, do której będzie się można dostać po rejestracji na polskiej stronie Heroes Happen Here. Dziś rejestracja nie jest jeszcze oczywiście czynna, ale będzie na dniach.

Będzie to tak naprawdę Baza Wiedzy o nowych produktach. I moją działką było przygotowanie dla Was materiałów o Windows Server 2008 (bo oczywiście będzie jeszcze to samo dla SQL Server 2008 i Visual Studio 2008).

Uchylę rąbka tajemnicy i powiem Wam, że znalazłem dla Was m.in. wirtualne laboratoria, przygotowaliśmy prezentacje multimedialne (po polsku!) z wybranych funkcjonalności, mamy maszyny wirtualne z podręcznikiem ćwiczeniowym plus oczywiście sporą ilość dokumentów technicznych (po polsku!) i jeszcze kilka innych rzeczy.

Nie wszystko pojawi się od razu po starcie witryny, ale będzie się pojawiało etapami. Także mam nadzieję, że będziecie regularnie zaglądać na stronę.

Trochę wiedzy tam na pewno znajdziecie!

Premiera dla społeczności

Oczywiście cały czas w centrum mojego zainteresowania jest portal WSS.pl. I tu też będzie coś premierowego.

Może nie z takim rozmachem jak premiera wirtualna na oficjalnych stronach, ale mam nadzieję, że użytkownicy również będą zadowoleni.

Tu tym razem to społeczność miała duży udział w przygotowaniu materiałów premierowych. Kilka osób zgłosiło się (po moim apelu na forum WSS) z własnymi pomysłami i trochę tych materiałów udało się wyprodukować.

I moją rolą było szlifowanie tych artykułów, ich czytanie i sprawdzanie. Ale muszę Wam powiedzieć, że mamy świetną społeczność - moje poprawki sprowadzały się do minimalnych sugesti czy zmian.

Zdradzę już jedną rzecz (bo to przecież mam ten blog) - jednym z ciekawych materiałów może być 6 odcinkowa seria dla początkujących administratorów. Sporo ludzi może i chciałoby zacząć przygodę z Windows Server 2008, ale do tej pory nie miało do czynienia z serwerami czy tą konkretną wersją - to dla nich powstały te artykuły.

Poza tym oczywiście mamy też trochę innych materiałów (różnego rodzaju) i mam nadzieję, że dzięki nim trochę lepiej poznacie nasze nowe produkty. I będzie okazja sprawdzić tą wiedzę 🙂 Już nic nie mówię...

Do pracy!

No właśnie napisałem kilka słów, ale znowu trzeba wrócić do pracy (tak wiem, zaczał się weekend i jest piątek wieczór).

Sprawdzam dla Was w tej chwili polskie tłumaczenie podręcznika Security Guide, który pozwoli Wam w pełni wykorzystać to, co Windows Server 2008 oferuje w zakresie bezpieczeństwa.

Wczoraj miałem okazję w praktyce skorzystać z tego podręcznika, kiedy kolega z pracy przyszedł i zapytał mnie co może zrobić, żeby serwer terminali, który wystawi do Internetu był bezpieczny. Odesłałem go do rozdziału książki o zabezpieczeniu Terminal Services 🙂

A tak a propos - czy ktoś z czytelników mojego bloga wybiera się na premierę w Warszawie?

Comments (9)

 1. Nawet w pierwszej wersji mialem byc na kazdej premierze w kazdym miescie w Polsce. Ale pozniej plany sie troche zmienily i mam tylko nadzieje, ze bede mial chwile czasu, zeby zajrzec na premiere w Warszawie 🙂

 2. Ano wlasnie – po pierwsze co czlowiek to opinia… Jednemu podoba sie sesja biznesowo-techniczna, inny chcialby tylko techniczna a jeszcze inny tylko biznesowa. I tak wlasnie rodza sie rozne opinie 🙂

  Po drugie (nie)stety my jako Microsoft uczymy sie na bledach… W Poznaniu byly problemy logistyczne (glownie z obiadem), a Warszawie sie to juz poprawilo.

 3. Anonymous says:

  Byłem w Warszawie – ale brałem udział w ścieżce dla developerów.

 4. Łukasz Foks says:

  Witaj Mariusz

  Będę na premierze w Warszawie. Do zobaczenia!

 5. Siudek says:

  No ja niestety wybieram się na premierę w Poznaniu. Szkoda, ze nie wpadniesz.

 6. dduuch says:

  To szkoda,że ta pierwsza wersja nie wypaliła…Jakby Ci pozwolil czas to przyjedź do Katowic 😉

 7. Robert Stuczynski says:

  Spotkamy sie w Wawie 🙂

 8. mkj says:

  Ciekawe jak tam HHH w Japonii?  🙂

  (jakby ktos nie wiedzial – japonski 2k8 zostal w ostatnim momencie wycofany… i jeszcze sie nie pojawil)

 9. str4nger says:

  Jak zwykle skrajne opinie na temat imprezy 😉

  Tutaj jadą

  http://wss.pl/NewsList/1,9670/Comments.aspx

  tu chwalą

  http://blogs.ittoolbox.com/pm/adamkosz/archives/heroes-happen-here-in-warsaw-22942

  Jak to w końcu wygląda?

Skip to main content