Security Guide – jest wersja finalna


Ci nasi spece to potrafią zaskoczyć.

Jeszcze dziś pisałem, że pojawiła się aktualizacja Security Guide'a - a tu właśnie przed chwilą maila dostałem, że chłopaki mają gotową wersję finalną 🙂

Wersja finalna dostępna jest na stronach Technetu i to zarówno jako pliki do pobrania jak i dokumentacja online - dla każdego coś dobrego.

A żeby było ciekawej to ja również przed chwilą dostałem jeszcze innego maila, a w nim obiecany Security Guide po polsku. Pozostaje mi go jeszcze tylko sprawdzić pod kątem jakości tłumaczenia.

Co prawda polska wersja była oczywiście przygotowywana na podstawie nie-finalnej wersji, ale mam nadzieję, że będzie to dla Was równie przydatne.

Security Guide po polsku będzie się pojawiał na premierowej witrynie technicznej, która będzie otwarta już wkrótce. Ale o tym może napiszę osobnego posta jutro (w zasadzie o tym wszystkim co ostatnio zajmuje mi 95% czasu w pracy)

Windows Server 2008 Security Guide

A tak jeszcze gwoli ścisłości - dwa słowa wyjaśnienia czym w zasadzie jest ten przewodnik.

Jest to obszerny zbiór najlepszych praktyk, predefiniowanych szablonów zabezpieczeń i dodatkowych narzędzi, który każdy IT Pros powinien mieć zawsze pod ręką. O ile oczywiście będzie miał w planie wdrożenie Windows Server 2008.

Całość pozwala zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo serwerów działających na Windows Server 2008.

Wszystkie rekomendacje powstały na bazie doświadczeń ekspertów bezpieczeństwa z Microsoft, ale też Klientów, Partnerów oraz organizacji rządowych (w USA).

Jaki jest ten przewodnik?

  • Upraszczający wdrożenia: Dzięki przewodnikowi, w którym możecie skorzystać z gotowców, szablonów i dodatkowych narzędzi - czas wdrożenia bezpiecznego środowiska może się skrócić o 80%
  • Niezawodny: Korzystając z narzędzi i szablonów eliminujemy wiele kroków, które trzeba byłoby zrobić ręcznie i przy każdym z nich można byłoby popełnić jakiś błąd.
  • Kompleksowy: Przewodnik zawiera setki opisanych ustawień bezpieczeństwa w Windows Server 2008 z rekomendacjami do każdej z nich. Dodatkowo wytłumaczono tam jak wzmocnić zabezpieczenie określonych ról serwera - na przykład AD, serwera www czy serwera terminali
  • Gruntownie przetestowany: Wszystkie rekomendowane ustawienia zostały dokładnie przetestowane w laboratoriach Microsoft i zweryfikowane przez wybranych Klientów i Partnerów w rzeczywistych warunkach
  • Darmowy: Zarówno sam przewodnik jak i dodatkowe narzędzia do niego załączone dostępne są za darmo do pobrania ze stron Microsoft.
Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Nawet nie pisałem nic 27 lutego po światowej premierze Heroes Happen Here, ani nawet po polskiej premierze

Skip to main content