Security Guide do WS2008 – update


W naszym dziale pobierania pojawił się zaktualizowany dokument dotyczącego systemu Windows Server 2008 - chodzi o Security Guide.

Security Guide to spory zestaw dokumentacji na temat zabezpieczania serwerów pracujących w oparciu o Windows Server 2008, wykorzystywania jego funkcji zabezpieczeń oraz bezpieczeństwa całego środowiska sieciowego.

Uchylę już rąbka tajemnicy i powiem, że jak tylko ruszy rozszerzona odsłona polskiej witryny Heroes Happen Here, to pojawi się tam ten dokument - uwaga - w spolszczonej wersji.

Ze względów oczywistych nie będzie to najnowsza wersja, ale mimo wszystko, zdecydowaną większość dokumentu będziecie mieli po polsku.

A witryna, o której mówię, będzie dostępna po rejestracji na HHH i znajdzie się tam całkiem sporo materiałów *technicznych* dotyczących nowych produktów - zwłaszcza Windows Server 2008.

Na razie nic więcej nie mówię 🙂

Comments (6)

 1. @Robert: Możesz mi w wolnej chwili podesłać mailem kilka linków do postów gdzie ludzie dopytują o PKI, a ewentualne rozwiązania mogą być w tej książce? Byłoby mi łatwiej przekonywać tu ewentualnie kogoś do wydania pewnie całkiem sporej kwoty pieniędzy.

  @Basia: No to w takim razie mam dodatkowy +1 głos za książką 🙂

 2. Anonymous says:

  Ci nasi spece to potrafią zaskoczyć. Jeszcze dziś pisałem , że pojawiła się aktualizacja Security Guide’a

 3. Pamietam o ksiazce o PKI, ale poki co zostaje to w jakichs dalszych planach, bo nie ma az takiego zapotrzebowania z rynku (jako jedyny pisales mi o tym i od ciebie jedynego slyszalem o tym) – a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo…

 4. Robert Stuczynski says:

  Moze sie cos ruszy w temacie spolszczen.

  A jest szansa na ta ksiake o PKI o ktorej pisalem w jednym z poprzednich watkow?

 5. Robert Stuczynski says:

  no coz wydaje mi sie ze wystarczy spojrzec na forum wss i poczytac ze ten temat kuleje na maxa. Spytam z ciekawosci na temat innych ksiazek przychodza prosby? Pytam bo nie widzialem

 6. basiaw7 says:

  przyznam się że to moja ulubiona książka ze wszystkich jakie do tej pory czytałam z MS Press 🙂 naprawdę napisana na wysokim poziomie a jednocześnie bardzo dobrze wszystko wytłumaczone;

  przyznam się, że najlepsze książki jakie do tej pory czytałam pochodziły z wydawnictwa O’Reilly ale tą z PKI stawiam w równym rzędzie z ich najlepszymi tytułami 🙂

Skip to main content