Interoperacyjność z Microsoft!


No to takiego newsa jakiego wszystkim dziś zafundował Steve B. do spółki z Rayem Ozzie'm i Bobem Muglią to chyba nikt na świecie się nie spodziewał.

I pewnie czytaliście już o tym w niejednym serwisie, więc u mnie tylko krótko.

Panowie podczas konferencji ogłosili zmiany w naszej polityce współdziałania (interoperacyjności) naszych kluczowych i najnowszych (!) produktów z rozwiązaniami innych firm.

Zmiany dotyczą produktów takich jak Windows Vista (z .NET Framework), Windows Server 2008, SQL Server 2008, Office 2007, czy Exchange Server 2007 i SharePoint Server 2007.

A co to konkretnie za zmiany? Ano już dziś każdy (!) może sobie pobrać komplet dokumentacji (kilkaset megabajtów) na temat bibliotek API wykorzystywanych przez nasze produkty. I co oczywiście równie ważne - można to wykorzystać podczas tworzenia własnego oprogramowania współpracującego z tymi aplikacjami.

Kolejnym krokiem ma być publikacja dla programistów (w MSDN) dokumentacji protokołów dostępnych aktualnie tylko w zamkniętych programach.

A takich kroków będzie o wiele więcej...

Komplet materiałów jeśli by Was to zainteresowało znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie Virtual Pressroomu.

Linki do dokumentów o których pisałem są w prawej kolumnie tej strony.

No i jak Wasze wrażenia? Bo mnie normalnie to mocno zdziwiło (bardzo pozytywnie), bo nawet nam o tym nie wspomnieli na TechReady 🙂

Comments (0)

Skip to main content