Licencjonowanie – teraz prostsze!


Mam nadzieję, że od dziś będzie Wam trochę łatwiej zorientować się w tematyce licencjonowania produktów Microsoft.

A to dlatego, że uruchomiony został portal "Licencjonowanie Microsoft", który ma być jednym, centralnym miejscem na witrynach Microsoft opisującym meandry licencjonowania.

Wiem, że wielu IT Prosów (choć nie tylko) narzekało, że brakuje miejsca na stronach Microsoft, gdzie można byłoby poczytać od podstaw o licencjonowaniu oraz znaleźć odpowiedzi na konkretne pytania z tego zakresu.

Witryna powstała na podstawie materiałów, które posiadaliśmy jako Microsoft, ale również w dużej mierze na podstawie sugestii ze strony kilku osób zaproszonych do zrecenzowania wczesnej wersji portalu. Były wśród nich osoby, które ja czasem uważam za większych ekspertów niż niejednego pracownika Microsoft.

Mam nadzieję, że portal spełni Wasze oczekiwania. Ja z chęcią usłyszę co chcielibyście tam jeszcze zobaczyć lub zmienić, i postaram się Wasze uwagi wprowadzić stopniowo w życie.

Bo mimo, że nie jest to kwestia techniczna, to jednak administratorzy i osoby podejmujące decyzje biznesowe w IT mają często do czynienia z licencjonowaniem i często spędzało im to sen z powiek.

W portalu znajdziecie m.in.:

  • Wprowadzenie do licencjonowania
  • Sposoby licencjonowania
  • Sugestie dotyczące wyboru licencji
  • Kalkulatory pomocne przy kwestiach licencjonowania
  • Link do forum dyskusyjnego o licencjonowaniu
  • Kontakt do osób w Microsoft

Zachęcam więc już do odwiedzin portalu oraz przesłania ewentualnych uwag i sugestii!

Comments (1)

  1. slimaker says:

    No fajnie, akurat dziś czytałem sobie Training Kita 70-290 i za wiele z tego licencjonowania nie zrozumiałem. Mam nadzieję, że stronka pomoże mi w zrozumieniu tematu. Pozdrawiam! 🙂

Skip to main content