Subskrypcja TechNet – co to jest?


Ostatnio ciągle gdzieś pisałem o subskrybcji TechNet (głównie przy tematach związanych z Vista SP1), a jednak rozmawiając z wieloma osobami - nawet tymi związanymi z Microsoft - uświadomiłem sobie, że niewiele osób tak naprawdę wie - co to jest.

No to będzie parę słów o czymś, co moim zdaniem jest rewelacyjne dla każdego IT Prosa. I co ważne - uważałem tak od dawna - zanim jeszcze zacząłem pracę w Microsoft.

Niby wszystko co dotyczy subskrypcji TechNet jest opisane na polskich stronach TechNet, ale jednak tam macie język oficjalny, korporacyjny. A tu chciałem w prostych słowach, na chłopski rozum pokazać Wam czym jest ta subskrypcja.

Moje podejście opierało się na informacjach jakie dostawałem do Was. Pozwolę sobię zacytować jednego z Was - Patryka, który wziął udział w programie IT Pro Momentum i na jednym z jego etapów otrzymał subskrypcję TechNet. A oto co napisał do mnie tuż po przyznaniu mu dostępu:

Wcześniej nie miałem nigdy do tego dostępu i jestem zaskoczony.

(...)

Jakoś cieżko mi uwierzyć, że ktoś mi daje tyle rzeczy za darmo i szukam w czym tkwi haczyk 😉

I w sumie na jego pytanie odpowiedziałem prosto - nie ma haczyków w subskrypcji TechNet!

Jest to jedna z ciekawszych propozycji dla IT Prosów, którzy po jej wykupieniu (za około 400€) będą mieli dostęp do praktycznie nieograniczonej bazy oprogramowania Microsoft

To właśnie jest klu programu - dostęp do praktycznie wszystkiego co wypuszcza Microsoft.

I tak - jest to program dostępny dla każdego, czyli dowolna osoba może sobie wykupić taką subskrybcję!!!

Ja ponownie ponownie zacytuję Patryka:

W Benefits Portal mam dostęp chyba do całego waszego oprogramowania, w tym Windows Vista Enterprise, Windows Server 2008 Enterprise, Office 2007 itd. Itp.

Tak, oczywiście będziesz miał dzięki temu dostęp do najwyższych opcji w oprogramowaniu również tych w wersji Enterprise!

Czyli w prostych słowach - masz ochotę to ściągasz sobie (legalnie) Windows Vista 64-bit w wersji Ultimate. Nie musisz daleko szukać - wyszukiwarka wprost powie Ci gdzie to jest - wystarczy kliknąć, pobrać, wygenerować sobie samemu klucze do oprogramowania i to wszystko!

Później już możecie się cieszyć nowymi systemami operacyjnymi bez specjalnych limitów ilościowych. Czyli możecie sobie zainstalować 3, 5, 10 Vist i każda będzie miała swoje klucze!

No dobra - jest jeden "haczyk". Oprogramowanie to możecie wykorzystać tylko do testowania tego oprogramowania. No ale dzięki temu możecie spróbować prawie wszystkiego co mamy w naszych zasobach, za darmo, szybko, komfortowo i co najważniejsze - legalnie i bez ograniczeń czasowych.

Sami podejmijcie decyzję, czy warto poszukać pieniędzy na to, czy warto męczyć szefa, żeby postawił na taką "pomoc edukacyjną". Ja szczerze zachęcam do wykupienia tej usługi - w taki czy inny sposób.

Gdybyście mieli jakieś pytania - to zapraszam!

A teraz oficjalniej

Na koniec tylko krótkie, oficjalne teskty ze stron Microsoft:

Subskrypcje TechNet to pakiety narzędzi dla specjalistów IT korzystających na co dzień z rozwiązań Microsoft. Subskrybenci uzyskują bardzo wygodny dostęp m. in. do pomocy technicznej, oprogramowania, artykułów z bazy wiedzy, dodatków Service Pack, aktualizacji, narzędzi i opisów technicznych.

 • Subskrypcja TechNet Plus jest dostępna on-line
  Teraz produkty Microsoft możesz pobrać także z portalu TechNet Plus! Subskrybenci znajdą tam najnowsze wersje oprogramowania Microsoft, bogatą bazę wiedzy i porady dotyczące wykorzystania dodatkowych zasobów.
 • Dostęp do pełnych wersji oprogramowania Microsoft
  Subskrybenci TechNet Plus mogą pobierać pełne wersje oprogramowania Microsoft, bez ograniczeń czasowych. Pełna lista oprogramowania znajduje się tutaj.
 • Dodatkowe wsparcie techniczne dzięki TechNet Plus
  Subskrybenci TechNet Plus otrzymują dwa zgłoszenia incydentów do Pomocy Technicznej Microsoft o łącznej wartości $490 USD oraz 20% zniżki na każde dodatkowe zgłoszenie. Dostępna jest także pomoc na żywo poprzez chat i grupy dyskusyjne.
Comments (10)
 1. Anonymous says:

  Dziś po raz kolejny ktoś mi przypomniał o pewnym fakcie o którym nie wszyscy zainteresowani wiedzą –

 2. Anonymous says:

  Ponad rok temu pisałem już u siebie na blogu o programie IT Pro Momentum. Możecie zajrzeć do poprzedniego

 3. @Bartosz: Wszystko miałeś w pierwszym linku w tym poście… A konkretniej tutaj: http://www.microsoft.com/poland/technet/subscription/szczegoly.mspx

 4. Anonymous says:

  Dla tych wszystkich, którzy korzystają z subskrypcji TechNet Plus Direct mam dobrą wiadomość (jeśli

 5. Anonymous says:

  Pewnie już wiecie, że od dziś subskrybenci TechNet (kiedyś pisałem posta o tym czym jest subskrypcja

 6. @Krzysztof: Odpowiedzi na Twoje dwa pytania zawiera w sumie
  EULA
  , którą musisz zaakceptować przy zamawianiu subskrypcji.

  Czyli testowo znaczy tyle, że nie możesz tego oprogramowania wykorzystywać w srodowiskach innych niz testowych – czyli produkcyjnych lub przedprodukcyjnych.

  Jak bedziesz mial taki Windows – bedziesz mogl go zainstalowac zarowno w firmie jak i w domu. Tyle tylko, ze bedziesz go mogl uzyc tylko do testow a nie np. codziennej pracy na nim.

  Zreszta w tych sprawach odsylam do licencji EULA, ktora jest jedyna wykladnia w tym zakresie.

  Natomiast jesli chodzi o subskrypcje TechNet vs. MSDN – to jesli masz cokolwiek do czynienia z programowaniem i chcesz uzywac narzedzia programistyczne (Visual Studio, itp.) to lepszy bedzie dla Ciebie MSDN (bo w TechNet nie ma narzedzi programistycznych).

  Natomiast jesli nie potrzebujesz narzedzi programistycznych to cenowo wydaje mi sie korzystniejsza subskrypcja TechNet.

  Szczegoly mozesz poznac na stronach:

 7. Krzysztof says:

  OK, to ja napiszę 3 proste pytania, ale dla mnie istotne 🙂

  1) Mariusz napisałeś, że "Oprogramowanie to możecie wykorzystać tylko do testowania", ale co to właściwie oznacza?

  2) Czy windows z technetu będę mógł zainstalować w firmie, czy tylko w komputerze prywatnym?

  3) Wiem, że możemy też wykupić subskrypcję MSDN i pobierać oprogramowanie, ale nie wiem czy się właściwie różni MSDN od technetu. Jeśli są jakieś znaczące różnice to prosiłbym o podanie.

 8. Robert Stuczynski says:

  Taka mala uwaga. Czesc softu jest ograniczona do ilosci aktywacji.

  Np. mozna aktywowac 10 sztuk windows 2003 i winxp.

  Co ciekawe win2008 mozna z tego co pamietam az 1500 😀 hihi

 9. Jarosław Pyszny says:

  @Robert

  Później to pewie trzeba "męczyć" support o kolejny zestaw aktywacji ;).

  Z tego co zauważyłem dostęp do TechNet Plus mozna też otrzymać przy okazji zakupu oprogramowania serwerowego z Software Assurance w części licencji grupowych (https://www.microsoft.com/poland/licencje/programy/sa/technet.aspx)

 10. Bartosz says:

  Mam pytanie gdzie można kupić te subskrypcje

Comments are closed.

Skip to main content