Vista SP1 RTM nowe wieści


I jak obiecałem - mam dla Was nowe wiadomości w sprawie dostępności Windows Vista Service Pack 1 dla IT Pro. O wydaniu tego Service Packa również już pisałem, ale po ogłoszeniu tej informacji wiele osób - zwłaszcza IT Prosów - było zawiedzionych, że ogłoszono dostępność RTM, a tu nie da się pobrać oprogramowania wprost.

Szczegóły dlaczego tak się stało możecie doczytać na blogu ekipy Windows Visty natomiast w skrócie Wam powiem, że chodziło o pewne problematyczne sterowniki do kilku urządzeń.

Przy czym nie chodziło o sterowniki same w sobie, a bardziej o to jak one zachowywały się podczas instalacji SP1. Sterowniki działały prawidłowo zarówno z WIndows Vista jak i z SP1 - problem był tylko przy procesie aktualizacji. Jeśli ktoś z Was miałby te problematyczne sterowniki to wystarczyłoby tylko po instalacji SP1 odinstalować je i... zainstalować ponownie. Tak - to wszystko.

Ale to wystarczyło, żeby grupa produktowa podjęła decyzję o wprowadzeniu Service Packa etapami - zaczynając od środowisk, które z takim problemem (ewentualną reinstalacją sterowników) poradzą sobie od ręki.

Dlatego Service Pack 1 był dostępny najpierw dla ludzi z programu Beta (mają oni dostęp od zeszłego piątku) - oni sami chcieli być królikami doświadczalnymi. Do końca tego tygodnia dostęp do SP dostaną firmy z Volume Licensing.

Już niedługo (najpóźniej do końca miesiąca) SP1 będzie udostępniony dla IT Prosów za pośrednictwem subskrybcji TechNet i MSDN. Data dostępności dla wszystkich użytkowników nadal zostaje taka jak była - czyli połowa marca.

Jak widać naprawdę warto posiadać subskrybcję TechNet. Przypominam, że jedną z nich można wygrać w konkursie Quiz2008!

I na koniec zapewnienie od Mike'a Nasha - Windows Vista SP1 jest naprawdę w wersji finalnej. Grupa nie będzie już wprowadzała żadnych zmian w kodzie!

Mam nadzieję, że te wyjaśnienia pomogą trochę rozwiać wątpliwości z tym, że coś jest nie tak z Service Packiem 1 🙂 A kolejne wieści prosto z Seattle i wewnętrznej konferencji TechReady już wkrótce!

Comments (3)

  1. Anonymous says:

    Tak jak już zapowiadałem wcześniej , dodatek Service Pack 1 do Visty miał się na dniach pojawić dla subskrybentów

  2. Dostalem wlasnie informacje, ze SP1 pojawi sie w TechNet/MSDN sporo przed koncem miesiaca, a nawet na dniach. Ale wiecej powiedziec nie moge.

  3. KrzysztofC says:

    SP1 dla visty już się pojawił dla technetu i MSDN. A dla całej reszty  na googlu 🙂

Skip to main content