Vista SP1 RTM – kiedy dla mnie?


Pisałem ostatnio o wypuszczeniu wersji RTM zarówno dla Windows Server 2008 jak i Windows Vista SP1.

I o ile Windows Server 2008 jest już dostępny w tej wersji to o Windows Vista Service Pack 1 zaczęły już krążyć różne informacje m.in. taka, że finalna wersja dla Klientów będzie dostępna dopiero w okolicy marca.

Muszę Wam powiedzieć, że jednak IT Pro Evangeliści z całego świata zaczęli dosyć mocno dyskutować między sobą o dostępności tego oprogramowania - zwłaszcza w kontekście jego dostępności dla IT Prosów. I dyskusja nie skończyła się jałowo, ale wszystkie konkretne argumenty zostały przesłane do osób odpowiedzialnych za wypuszczenie Vista SP1.

Czasami mają oni swoje powody dla których opóźniają pojawienie się jakiegoś oprogramowania, ale to nie znaczy, że my - IT Pro Evangeliści - nie możemy powalczyć o to, żeby Wam było lepiej. Bo jakby nie patrzeć jednym z naszych zadań jest to, abyście byli bardziej usatysfakcjonowani z tego co robi Microsoft.

Także pamiętajcie, że ja (jak i każdy inny ITE) słucha tego co mówicie. I tam gdzie się da, to dajemy swój feedback do korporacji. I naprawdę czasem udaje się zmieniać ważne decyzje jeśli tylko mamy po pierwsze Wasze poparcie, a po drugie argumenty merytoryczne za taką zmianą. A tym razem było jedno i drugie - i już teraz się dowiedziałem, że razem wpłynęliśmy na zmianę decyzji.

Więcej nie mogę powiedzieć na razie, ale zaglądajcie na Blog zespołu WIndows Vista bo już na dniach powinna się pojawić informacja o zmianie terminu publikacji wersji RTM dla IT Pro.

W międzyczasie zachęcam do przeczytania krótkiego opisu doświadczeń z Windows Vista SP1 napisanych przez team ITE z Australii.

Jak tylko będę miał chwilę (co może być dosyć trudne ze względu na mój wyjazd na konferencję do Seattle - gdzie notabene już jestem i piszę z hotelu) to spróbuję i ja coś o tym napisać, bo wersję RTM testuję już chyba ponad 2 tygodnie.

Comments (4)

 1. Anonymous says:

  I jak obiecałem – mam dla Was nowe wiadomości w sprawie dostępności Windows Vista Service Pack 1 dla

 2. WIem, ze w roznych kanalach sie to pojawilo.

  Dzis mialem spotkanie z grupa produktowa ktora byla odpowiedzialna za SP1 i dowiedzialem sie dlaczego wyszlo tak jak wyszlo z SP1 i jego wypuszczeniem. Musze sie jeszcze jutro upewnic co z tego moge przekazac Wam i ewentualnie wtedy napisze dwa slowa.

  A co do wydajnosci… Troche ciezko mi oceniac pewnie ze wzgledu na to, ze w laptopie mam 4GB RAMu i nie mam ZADNYCH problemow z wydajnoscia.

 3. Robert Stuczynski says:

  Mariusz od kilku dni jest dostepna na connecie i jeszcze w innych legalnych kanalach. http://noiserobert.spaces.live.com/blog/cns!11F428A40ABF47AC!1522.entry

  Na kilku serwisach opisno tez jak ja pobrac z Windows Update. Nie bede podawal ich adresow bo to chyba nie jest legalne. Tak czy owak ja juz mam zainstalowany SP1.

  Niestety system nadal widocznie gorszy jesli chodzi o wydajnosc niz stary dobry XP 🙁

 4. Robert Stuczynski says:

  Ja tylko porownalem go do XP ktory jest na pewno wydajniejszy. Przynajmiej z tego co widac z opinii na forach.

  Co do dostepnosci to ITProsi maja dostep juz poprzez MVLS

Skip to main content