Sypnęło RTMami – Vista SP1 i WS2008


No i stało się - dziś nasz SteveB oficjalnie ogłosił, że dwa długo oczekiwane produkty osiągneły status RTM.

I jest to oczywiście nowy Windows Server 2008 oraz Service Pack 1 do Windows Vista.

Wiele osób uzależniało decyzję instalacji Visty od pojawienia się do niej SP1. Bardzo ciekaw jestem, czy teraz nagle podskoczy sprzedaż i instalacja Visty 🙂

Ja tego RTMa zainstalowałem w zeszłym tygodniu i póki co muszę przyznać, że specjalnie dużej różnicy między ostatnią betą tego SP a wersją RTM nie widzę. Chociaż może to też dlatego, że ja do tej pory jedyny problem jaki miałem z Vistą to sporadyczne przełączanie się rozdzielczości ekranu przy wyjściu ze stanu uśpienia. Innych problemów w zasadzie nie zauważyłem. I oczywiście od czasu instalacji RTMa na razie nie zaobserwowałem tego problemu.

Natomiast bardzo cieszę się z pojawienia się już RTMa Windows Server 2008. Dostałem w zeszłym tygodniu laptopa na którym będę chciał zbudować swoje środowisko do testów i prezentacji. I oczywiście chciałem zrobić to w oparciu o Hyper-V z Windows Server 2008 (oczywiście zdaję sobię sprawę że Hyper-V to jeszcze beta).

Dlatego mam plan, żeby po powrocie ze Stanów zainstalować od zera właśnie Windows Server 2008 z Hyper-V i na nim dopiero stawiać sobie komplet maszyn. Planuję tam postawić conajmniej 8 maszyn i wykorzystywać je po 2-4 na raz. Mam nadzieję, że 4GB RAMu w tym laptopie sprawdzi się naprawdę dobrze.

To tyle na razie w sprawie wydania RTMów, ale mam nadzieję, że za kilka dni zbiorę się żeby opisać trochę więcej w tym temacie - bo dostałem ciekawy mail opisujący wydanie tych produktów, tylko już teraz nie bardzo mam czas niestety żeby napisać o tym dwa słowa.

Comments (3)

 1. Anonymous says:

  I jak obiecałem – mam dla Was nowe wiadomości w sprawie dostępności Windows Vista Service Pack 1 dla

 2. Anonymous says:

  Pisałem ostatnio o wypuszczeniu wersji RTM zarówno dla Windows Server 2008 jak i Windows Vista SP1. I

 3. Siduek says:

  Hmm, brakuje mi jednej informacji.

  Kiedy będą dostępne dla zwyklych śmiertelników? 😉

  Czy to prawda, że dopiero w marcu?

Skip to main content