Quiz2008 – małe statystyki


Pozwolę sobię po raz kolejny wspomnieć o Quizie 2008, w którym cały czas można się jeszcze rejestrować i jeszcze przed startem właściwym konkursu wygrać kilka nagród.

Dostałem dziś informacje, że do konkursu zarejestrowało się 404 (sic!) osoby, które podały swój nick z portalu WSS.pl. Z jednej strony to całkiem sporo osób, zwłaszcza, że konkurs się jeszcze nie rozpoczął. Ale z drugiej strony, jak na tak dużą społeczność jaką jest WSS (teoretycznie ponad 50.000 osób i średnio 500-800 osób online w każdej chwili), to ta liczba jest dziwnie mała.

Czyżbyście czekali z rejestracją na 4 lutego, kiedy konkurs się rozpocznie? A może ktoś z czytelników mojego bloga ma jakiś pomysł dlaczego WSS tak przysnął tym razem? Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że tak często na forum pytaliście o konkursy (np. Strażnika Systemu) i jednak braliście w nich udział grupowo. No nic - mam nadzieję, że 4 lutego trochę się to zmieni.

Dodatkowo wiem też, że przy rejestracji 330 osób pochwaliło się, że posiada przynajmniej jakiś jeden, podstawowy certyfikat Microsoft (a propos - jak jesteś studentem to mamy dla Ciebie świetną ofertę z egzaminami za 130 PLN). Wiem, że Grzesiek przewiduje w quizie dodatkowe punkty za posiadanie certyfikatu, co da Wam na pewno większą szansę na zdobycie ciut wyższej pozycji niż osobom bez certyfikatu.

Raz jeszcze zachęcam do rejestracji!

Comments (9)

 1. Anonymous says:

  Ok, zarejestrowałem się – najwyzej czasu nie starczy. Tymczasem… wracam do nauki, jutro egzamin.

 2. Anonymous says:

  Oj mam wrażenie, że uznacie mnie zaraz za spamera… Ledwo napisałem jeden news o Quzie , a tu piszę

 3. Anonymous says:

  Ja nie zarejestrowałem sie z 2 powodów:

  1. WS poznaje od dosłownie kilku tygodni (co akurat ma niewielki wpływ na rejestracje)

  2. CZAS, CZAS, CZAS… Środek sesji… Niby taki quiz czasu zajmuje niewiele (co to za problem sprawdzić nowe pytania i na nie odpowiedzieć). Ale w sesji ważna jest praktycznie każda minuta… Przynajmniej tak jest u mnie. Wiec nawet nie mam co mysleć o próbowaniu.

  Naprawde okres startu bardzo kiepsko dobrany.

  mati

 4. @Wojtek: Z liczbą zarejestrowanych osób chyba nie bardzo mogę się wychylać. Ale jest ona stosunkowo mała w stosunku do innych konkursów. Zastanawiałem się właśnie też czy taka fabuła w Strażniku była faktycznie takim elementem wciągającym – całkiem możliwe… Chociaż wydaje mi się, że nie kluczowym.

  @kmg: No właśnie to pozycjonowanie quizu – że jest dla amatorów (których pewnie jest większość) i specjalistów (pewnie mała garstka) – może to było za mało widoczne. I może przestraszyło ludzi to, że jest to quiz z systemu, którego nie znają… Ale to również dla takich ludzi jest – będą łatwe pytania (z osobnej puli) właśnie dla amatorów.

  A z tym czasem… Dużo się zrobić chyba nie dało – bo to czas przed premierą. Ale faktycznie o sesji nie pomyślałem. Z drugiej strony na pytania można odpowiadać cały tydzień (również w weekend), więc nie liczy się tu błyskawiczna odpowiedź po pokazaniu się pytania. A z trzeciej strony to grupa studentów mimo, że zapewne liczba to jednak chyba nie najliczniejsza. Ale argument o sesji przyjmuję do wiadomości.

  @MG: O rozdział na grupy póki co się nie martwcie – Grzesiek ma pewien plan i pomysł na to – wydaje się być dobry 🙂 A certyfkaty – na pewno pomogą.

 5. @basiaw7: Przyznaje ze nie wiem 😀

  Podejrzewam, ze jednak od osobocertyfikatu, czyli albo masz jakikolwiek certyfikat albo nie masz zadnego 🙂 Ale tu pewnie Grzeska trzeba by pytac.

 6. basiaw7 says:

  Mariusz a te punkty za certyfikat to od sztuki? 😉

 7. Wojtek Lesicki (MSP) says:

  A wiadomo ile jest w ogóle zarejestrowanych osób ?

  Może Strażnik Systemu bardziej interesował uczestników elementem fabuły, może quiz2008 kojarzy się za bardzo "tylko ze zwykłym quizem" ? A szkoda, bo zapowiada się bardzo ciekawie 🙂

  W kategorii IT w konkursie Imagine Cup też nie ma tłumów z PL – ale to bardziej obserwacja z poszczególnych quizów, oficjalne wyniki będę pewnie jakoś niedługo.

 8. MG says:

  Mariusz 🙂 z tym certyfikatem to nie do konca – pamietaj ze konkurs jest podzielony na czesc dla pasjonatow i dla ekspertow – wg mnie nie powinno w wielu przypadkach tak byc ze certyfikowani trafia do grupy pasjonatow – wiec nie bedzie chyba z tym problemu… 🙂

 9. Paula Januszkiewicz says:

  KMG: Możesz się spokojnie zarejestrować. Czas nie gra roli. Masz tydzień na udzielenie odpowiedzi na pytania publikowane od poniedziałku do piątku (odpowiadać możesz na nie do niedzieli). Po którymś z egzaminów możesz odpowiedzieć więc na całą serię!

  Punkty za certyfikaty są za "masz lub nie masz".

Skip to main content