Bob Muglia – VP w dzień, IT Pros w nocy


Nie wiem czy znacie i kojarzycie może Boba Muglię? Jeśli nie to dwa słowa wstępu - to Senior Vice President naszej firmy, osoba która jest w Senior Leadership Team, czyli grupie osób, podejmujących strategiczne decyzje biznesowe dla całej korporacji.

No dobra - wygląda na szychę 🙂 Co ważne - dowodzi całą grupą Server and Tools, czyli tą która bezpośrednio dotyka nas (mnie jako pracownika i Was jako IT Prosów).

Jakiś czas temu jednemu z ewangelistów udało się namówić Boba na kilkanaście minut rozmowy w luźnej atmosferze. A to dlatego, że ewnagelista ten usłyszał jak to przy okazji opowiadania o wyzwaniach jakie Bob ma w swoim życiu dorzucił również pewne problemy, jakie miał ze skonfigurowaniem sobie sieci domowej. I to było dziwne - że VP sam sobie administruje siecią domową.

W samej rozmowie poza opowieściami o 9 serwerowej infrastrukturze w domu Boba, opowiada on również o wielu rolach jakie miał w ciągu 20 lat pracy w Microsoft, o tym dlaczego akurat jest zafascynowany Windows Server 2008 i co jego grupa robiła ciekawego z Windows Home Server.

Zachęcam do obejrzenia 18 minutowego filmiku z Bobem. Przy tej okazji przypominam, że jest sobie takie miejsce o nazwie TechNet Edge, gdzie codziennie pojawia się jakiś ciekawy filmik dla IT Prosów (zarówno w tematach technicznych jak i techniczno-marketingowych). 

W kwestii TechNet Egde dodam jeszcze, że każdy filmik można w prosty sposób pobrać sobie w kilku formatach (na Zune'a, na iPoda, w MP3, MP4, WMA, WMV).

PS. Minusem filmu z Bobem jest niestety nie do końca dobra jakość dźwięku.

Comments (0)

Skip to main content