Premiera 2008 – będzie się działo


Chyba już wiecie, że wielkimi krokami nadciąga w naszą stronę premiera 3 najnowszych, flagowych produktów Microsoft: Windows Server 2008, SQL Server 2008 i Visual Studio 2008.

Ogólnoświatowa, oficjalna premiera będzie 27 lutego w Los Angeles, gdzie SteveB ogłosi to całemu światu - ciekawi mnie bardzo czy w swój charakterystyczny sposób, czy jednak będzie totalnie poważny i biznesowy.

Wiele osób też pyta kiedy będzie można oficjalnie kupić nową wersję Windows Server 2008 - dziś już wiadomo, że będzie to 1 marca, kiedy system pojawi się w cennikach dystrybutorów.

I będzie to 9 wersji systemu (Windows Server 2008 Standard, Windows Server 2008 Enterprise, Windows Server 2008 Datacenter, Windows Server 2008 for Itanium-based System, Windows Web Server 2008, Windows Server 2008 Standard without Hyper-V, Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V, Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V, Microsoft Hyper-V Server) plus oczywiście każdą z nich będzie można zainstalować w wersji Core.

No dobra - to wszystko jakby na świecie. A co się będzie działo na naszym, polskim podwórku?

Polska premiera

Dziś już mogę zdradzić kilka szczegółów, z których wiele już mieliście okazję poznać. Otóż sama premiera będzie przebiegała w zasadzie w 3 etapach:

 • 25-28 II - premiera dla Partnerów
 • 27 II - premiera dla prasy (i Klientów z programu RDP)
 • 3-12 III - premiera dla Klientów (w tym IT Prosów)

To co Was zapewne będzie najbardziej interesowało to opcja 3. Czyli między 3 a 12 marca będziemy jeździć po 6 miastach Polski z małym roadshow (seminariami) na którym będziemy pokazywali nowe produkty.

Te miasta to:

 • 3 III - Gdańsk
 • 4 III - Poznań
 • 6 III - Warszawa
 • 10 III - Wrocław
 • 11 III - Katowice
 • 12 III - Kraków

Przy rejestracji dostępne będą dwie ścieżki: dla specjalistów IT (z Windows Server 2008 i SQL Server 2008) i dla programistów (z Visual Studio 2008 i SQL Server 2008). Dla każdej ścieżki przygotowaliśmy po 5 sesji. Informacje o starcie rejestracji na pewno pojawią się odpowiednio wcześniej w wielu miejscach (choć ja sugeruję albo obserwować mój blog albo zasubskrybować sobie TechNet Flasha).

Dodatkowo na premierę przygotowywana jest specjalna strona internetowa, która będzie miała dwie części: jedną ogólnoinformacyjną (jej wersja amerykańska to Heroes Happen Here), a drugą zamkniętą i dostępną po zalogowaniu się. Na tej drugiej będziecie mieli dostęp do bardzo ciekawych informacji technicznych o produktach. Wszystkie te materiały w pocie czoła szykujemy dla Was już od jakiegoś czasu, ale uwierzcie że będą ciekawe.

Strona informacyjna dostępna będzie pod koniec pierwszego tygodnia lutego, natomiast witryna zamknięta udostępniona zostanie 3 marca.

Po premierze

Poza samą premierą (przełom lutego i marca) szykujemy również dla Was coś na późniejszy czas. Otóż w ostatnim tygodniu marca (i aż do drugiego tygodnia kwietnia) będą odbywać się warsztaty techniczne dla Klientów Microsoft organizowane przez certyfikowane ośrodki szkoleniowe. Dodatkowo na przełomie kwietnia i maja odbędą się seminaria Case Study dla Klientów Microsoft.

Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni ze wszystkich aktywności okołopremierowych i każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Comments (4)

 1. No ja osobiście jakoś nie robiłbym z premiery SP1 do Visty wielkiego halo. Może to i faktycznie będzie jakiś skok jakościowy, ale żeby tak o każdym SP pisać ? 🙂

  No ale faktycznie w okolicach premierowych będzie też premiera SP1 dla Visty.

 2. @basiaw7: No własnie tez się nad tym zastanawiałem i jednak źle że od razu nie napisałem 🙂

  Klient to jakby nie-partner, nie-prasa – czyli de facto każdy kto ma ochotę zostać Klientem 🙂

  Warunkiem pewnie będzie tylko liczba miejsc tak naprawdę i to, że pewnie niektóre osoby mogą dostać wcześniej zaproszenia.

 3. Brzmi interesująco ale zapomniałeś o premierze SP1 dla Vusty. Microsoft już jakiś czas temu podawał informacje, iż premiera SP1 odbędzie się równolegle z premierą edycji 2008 innych sztandarowych produktów, tj. w2k8, SQL Server 2008 oraz Visual Studio 2008.

 4. basiaw7 says:

  może to głupie pytanie ale co się kryje pod pojęciem Klient Microsoft? 🙂 ten klient to jest rozumiany jako firma? jakie dodatkowe warunki tu trzeba spełnić ?

Skip to main content