Konkurs WS2008 (NPS) – rozwiązanie


Ponownie muszę chcę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem Waszych odpowiedzi i zaangażowania w konkurs. Na stronie możecie zobaczyć swoje odpowiedzi i czasy odpowiedzi oraz to jak wiele z Was wzięło udział w tej edycji konkursu.

Dobrze to rokuje na przyszłość, ale ja mam nadzieję, że mój blog będziecie czytali nie tylko dla konkursów i nagród.

No ale do rzeczy, zaczynając od drobnej statystyki:

 • w konkursie wzięło udział 38 osób (jakbym był marketingowcem to bym powiedział, że wzrost jest o 271%!)
 • prawie wszystkie odpowiedzi były poprawne! (2 odpowiedzi opisywały NAP, a nie konkretnie jego komponent NPS): Codeboy i mlodymj
 • 6 osób nie podało swojego maila (i zostali wykluczeni z nagradzania i liczenia kolejności): Codeboy, Dawid Morzyński, GZ, MaGazynieR, lukee, bula

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście NPS = Network Policy Server (lub czasmi też znany jako Network Protection Server), czyli wbudowany w system Windows Server 2008 serwer RADIUS i proxy. Zastępuje znane z serwera Windows Server 2003 usługi IAS (Internet Authentication Service). Na użytek platformy NAP serwer NPS został poszerzony o komponent administracyjny NAP, obsługę interfejsu programistycznego modułów sprawdzania kondycji oraz opcje konfigurowania dostępu do sieci zgodnie z prowadzoną polityką bezpieczeństwa.

Odpowiedź tak jak mówiłem mogliście znaleźć w polskim Technecie, a konkretniej w TechCenter: Windows Server 2008, a jeszcze konkretniej w artykule "Architektura serwerowych elementów NAP".

I teraz nagrody:

Ze zwycięzcami postaram się skontaktować jeszcze dziś, natomiast nagrody wyślę Wam jak tylko doślecie do mnie swoje dane, ale nie wcześniej niż w 1 stycznia 2008.

Mam nadzieję, że konkurs się Wam podobał, bo pewnie kiedyś będą kolejne. Raz jeszcze bardzo dziękuję za Wasz udział a zwycięzcom gratuluję!

PS. Wszystkie wasze maile usunąłem z komentarzy w poprzednim wpisie żeby Was spamboty nie zamęczyły (ale oczywiście do zwycięzców zapisałem sobie namiary).

Comments (8)

 1. Paweł: No właśnie już do Ciebie 2x maila pisałem (raz przed świętami, a raz dziś) ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Zajrzyj przy okazji czy Ci mój mail nie wylądował w spamie…

 2. @Fala: Będą trudniejsze 🙂 Aż dojdziemy do poziomu, że 50% odpowiedzi będzie niepoprawnych 😉

  A bardziej serio – to zobaczymy – myślę, że poziom trudności zostanie na tym poziomie co ten konkurs.

 3. Patryk Szudrowicz says:

  Pewnie, że się podobało 🙂

  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt. 🙂

 4. Fala says:

  Nestepnym razem troche trudniejsze pytania bez podpowiedzi 😛

 5. Fala says:

  ok 🙂 bede pamietał o tym konkursie 🙂 dzieki za nagrode 🙂

 6. Papi says:

  LAŁ drugi raz w zyciu coś wygrałem – drugi raz od MS 😉

 7. WG says:

  Dzięki za zabawę. Wesołych Świąt for all

 8. Paweł Piejko says:

  Ciekawe kiedy dostanę nagrodę 😉

Skip to main content