Masz już swój przewodnik edukacyjny?


Będąc na jednym z ITADów w Poznaniu (szerzej moje wyjazdy opiszę już wkrótce) dostałem do ręki świeżo wydrukowany "Przewodnik edukacyjny Jesień/Zima 2007".

Nie wiem czy widzieliście kiedyś taką książeczkę, ale jeśli nie to w skrócie jest to kilkadziesiąt stron opisu tego wszystkiego co może się Wam przydać w Waszej edukacji związanej z produktami Microsoft.

Znajdziecie tam m.in. informacje o ścieżkach certyfikacyjnych z pełnym opisem wymaganych egzaminów, sugerowanych kursów do nich oraz krótkie pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dot. certyfikatów. Każda ścieżka certyfikacyjna jest wyraźnie opisana i pozwala dobrze rozeznać się w przygotowaniu się do przygody certyfikacyjnej.

To co jeszcze tam znajdziecie to listę proponowanych podręczników (dla administratorów i programistów) wydawnictwa MS Press łącznie z informacjami o cenach tych pozycji.

Reszta informacji to:

 • spis egzaminów certyfikacyjnych Microsoft
 • spis kursów przygotowujących
 • lista książek wydanych w języku polskim
 • lista autoryzowanych ośrodków szkoleniowych
 • informacja o funduszach strukturalnych (EFS)

To wszystko dostępne oczywiście za darmo. Wersje drukowane podręcznika możecie dostać właśnie na niektórych IT Academic Days, w ośrodkach szkoleniowych, na naszych konferencjach i kilku innych miejscach. Ale oczywiście jeśli nie macie możliwości zdobyć wersji drukowanej - to dostępna jest wersja elektroniczna do pobrania ze stron Microsoft (w pliku PDF).

Ja na koniec pozwolę sobię przypomnieć (bo pisałem już o tym kiedyś), że nadal trwa promocja Second Shot, w której dostajecie (za darmo oczywiście) możliwość bezpłatnego podejścia po raz drugi do egzaminu, w razie gdyby pierwszym razem Wam się nie udało. Być może jutro napiszę kilka słów o samej promocji (kilka ciekawych faktów i liczb).

I na koniec jedna ważna uwaga - jesli macie jakiekolwiek uwagi co do zawartości przewodnika to zachęcam bardzo mocno do wypełnienia ankiety - pomoże nam ona przygotować jeszcze lepsze, kolejne wersje przewodnika.

Comments (10)

 1. @basiaw7: Już Basiu zacząłem dopytywać o to – osoba odpowiedzialna za certyfikację w MS ma mi to sprawdzić. Jak tylko coś będę wiedział to dam znać.

  @Wojtek: O profitach chyba już faktycznie było za późno. Dobrze, że przewodnik się podoba – chociaż mnie najbardziej interesowałoby zdanie osób, które nie mają żadnego certyfikatu – bo to w sumie dla nich powinien być użyteczny przede wszystkim. Ale oczywiście wszystkim innym też ma służyć w dalszej ścieżce kariery 🙂

 2. basiaw7: Zanim zdazylem sprawdzic to u nas (choc pytanie zadalem jakies 4 dni temu) to widze, ze odpowiedz na Twoje pytanie pojawila sie na WSS:
  http://www.wss.pl/NewsList/1,9480.aspx

 3. Hej

  Widze ze nasz wczorajsza rozmowa przyniosla efekty 😉 Dzieki za linka do przewodnika 😀

  Szata graficzna bardzo ladna.

  Można sie przyczepic jedynie do rozmiaru pdf ;(

  Robert Stuczynski – Noise

 4. Wywiady były chyba w poprzedniej wersji przewodnika – muszę zapytać osoby u nas odpowiedzialnej za to czemu to zniknęło w tej wersji…

  Bo faktycznie czasami żywy człowiek opowiadający o tym co mu dały certyfikaty czy jak je zdobywał to bardzo atrakcyjna sprawa.

  Chociaż podejrzewam, ze to może być problem ilości miejsca – w poprzedniej wersji przewodnika były tylko krótkie opisy tych osób. Wywiad to już spora ilość kartek potrzebna do tego… Ale może to dobry pomysł, żeby takie wywiady wrzucić na stronę microsoft.pl/certyfikacje

 5. Łukasz Foks says:

  Nowy przewodnik otrzymałem na ITAD na PJWSTK i muszę przyznać, że nowa szata graficzna jest świetna. Sam przewodnik również bardzo pomocny. Byłoby naprawdę interesująco, gdyby w następnej edycji przewodnika pojawiły się wywiady z osobami, które zdały egzaminy, a zatem mają już certyfikaty.

  Pozdrawiam

 6. Trackback: Windows Server 2008 says:

  Sporo osób gubi się w temacie nowej generacji certyfikatów Microsoft. Jeszcze niedawno wszyscy zdając…”

 7. basiaw7 says:

  w przewodniku są podane egzaminy MS 70-646 i MS 70-647 odpowiednio do do tytułów “MCITP: Windows Server 2008 Administrator” i “MCITP: Windows Server 2008 Enterprise Administrator” – i jest tam podane że obecnie niedostępne – jak podrzewam są obecnie w fazie beta – czy jest jakaś szansa by na taką betę się zapisać?

 8. Wojtek Lesicki says:

  Fajny ten nowy przewodnik 🙂 Fajnie wytłumaczenie relacji między MCTS a MCIP….no i całkiem ładna szata graficzna. Szkoda, że nie ma informacji o nowych profitach dla MCP – rozumiem, że wyszły za późno, by je uwzględnić

 9. Łukasz Foks says:

  70-647 ma być dostępny w formie egzaminu beta w końcowych dniach grudnia.

 10. Wojtek Lesicki says:

  Może uda mi się dostarczyć trochę przewodników ludziom z mojej grupy (nawet doszły przed ITAD, ale z powodu problemów logistycznych nie udało ich się rozdać). To ludzie, którzy np. zaczynają przygodę z kursami eLearningowymi i certyfikacją, więc mogą dać ciekawy feedback.

Skip to main content