Prawdziwy Windows Server 2008 RC1


Piszę, że prawdziwy, bo w przeciwieństwie do wersji o której pisałem kilka dni temu, tym razem Microsoft ogłosił wypuszczenie na szeroki rynek (czyli nie tylko przez Connect) wersji RC1 nowego Windows Server 2008.

Będzie to tak naprawdę jedna z ostatnich okazji, żeby zgłosić swoje uwagi. Później pojawi się już tylko RC2, a tuż po nim wersja RTM - czyli finalna.

Z ciekawostek dodam jedną informację, bo jakiś czas temu ktoś (nie pamiętam już kto) zadał mi pytaniei nie znałem wtedy odpowiedzi na nie. A teraz już wiem, że... Microsoft będzie wspierał migrację / upgrade z wersji Beta 3, RC0 oraz RC1. Co to oznacza? Że spokojnie możecie instalować te wersję (np. RC1) i później jak pojawi się wersja finalna to spokojnie sobie zrobicie upgrade. Wersje testowe przed Beta 3 oraz wszystkie wersje CTP nie będą wspierane przy migracji do wersji finalnej.

Zachęcam już dziś do pobrania sobie wersji RC1!

A gdyby ktoś z Was był dziś w Poznaniu to zapraszam na Uniwersytet gdzie będę miał przyjemność opowiedzieć o tym co nowego jest w Windows Server 2008 podczas odbywających się IT Academic Days. Podobną przyjemność miałem we wtorek - tyle, że na Politechnice Poznańskiej.

Comments (0)

Skip to main content