Windows Live Messenger na Twojej stronie


Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że niedługo dostępna będzie możliwość umieszczenia na swojej stronie www kawałka kodu HTML, dzięki któremu możliwe będzie komunikowanie się z nami za pomocą Windows Live Messengera.

I jak dziś ogłosił to Angus Logan - jest to już możliwe. Każdy kto tylko ma konto Live ID może umieścić na swojej stronie kawałek kodu, który albo pokaże tylko nasz aktualny stan (wolny, zajęty, offline, itp) albo pokaże całe okienko pozwalające wysłać wiadomość bezpośrednio na komunikator.

Dzięki temu ludzie mogą się z nami kontaktować w prostszy sposób nie posiadając zainstalowanego u siebie Windows Live Messengera.

Samo skonfigurowanie tej aplikacji jest banalne, bo wymaga tylko wyrażenia zgody na publikację naszego statusu publicznie i wybranie sposobu wyświetlania aplikacji na naszej stronie. W wyniku tego otrzymamy kod HTML, który możemy wkleić w dowolnym miejscu czy to naszej strony, bloga czy nawet profilu w jakimś serwisie społecznościowym.

Całej konfiguracji dokonujemy na stronie ustawień Windows Live Messengera. Po szczegółowy opis odsyłam już do bloga Angusa Logana.

Comments (0)

Skip to main content