Blogi polskich pracowników Microsoft


Jakoś zbierałem się ostatnio do napisania paru słów na temat blogów, które piszą polscy pracownicy Microsoft. A tu pojawiła się dobra okazja, bo w moje ręce dostały się statystyki odwiedzin blogów microsoftowych za wrzesień 2007 (pewnie lada dzień będą też już za październik).

Ładny wykresik jest poniżej (po kliknięciu się powiększa), a komentarz i opis poszczególnych blogów tuż obok.

Kliknij, aby powiększyćPo lewej więc mam dla Was wykres odwiedzalności blogów polskich pracowników Microsoft, które znam i które wiem że istnieją. Mogą też oczywiście być i takie, których nie znam - jeśli ktoś taki czyta ten blog, a go tu nie wymieniłem, to prośba o informację (np. mailem).

Na wykresie są też 3 blogi (Tomka, Michała i mój prywatny), które są poza platformą TechNet/MSDN i tam niestety statystyki są trochę inaczej liczone - więc porównanie ilości odwiedzin może nie być do końca adekwatne, ale w ogólnym zamyśle nie to jest kluczowe w moim wpisie. Brakło też na wykresie blogów Artura i drugiego Tomka - ich blogi tylko opisałem.

Ważne jest to, że jak widać całkiem chętnie nas odwiedzacie i czytacie - a to bardzo dobrze, znaczy po prostu że naprawdę warto pisać dla Was.

Ze względu na obostrzenia korporacyjne nie mogę ujawnić informacji liczbowych dotyczących odwiedzin blogów na świecie, natomiast powiem, że pierwsze na świecie blogi w ilości odwiedzin deklasują wszystkie inne (nawet te z 2 miejsca, nie mówiąc już o naszych polskich). I tak najwięcej odwiedzin z TechNetu zalicza blog Lawrenca Liu, natomiast z MSDNa blog ekipy od IE.

A teraz polskie blogi w kolejności alfabetycznej według autora (lub osoby odpowiedzialnej):

 • Andrzej Lipka
  Pracuje jako konsultant w naszym dziale Services, a w swoim blogu pisze o tematach mocno związanych z IT Operations & Management.
 • Ania Filutowicz
  Blog początkowo publikował wszystkie informacje z polskiego Technetu (za który jest odpowiedzialna właśnie Ania). Miał kilku autorów, ale aktualnie zajmuje się nim głównie Grzesiek Tworek, który pisze w nim o bardzo wielu technicznych tematach z działki Microsoft.
 • Artur Żarski
  Jest Developer Evangelistą i w swoim blogu pisze głównie o rzeczach dla developerów oraz wszystkim co związane ze stronami www (budowaniem ich, tworzeniem)
 • Czarek Aniśko
  To nasz specjalista od MOSSa, czyli dawnego SharePointa. I to głównie o MOSSie pisze Czarek u siebie na blogu. Jeśli używacie MOSSa (lub nim administrujecie czy programujecie) to ten blog to Wasza pozycja obowiązkowa.
 • Daniel Biesiada
  Jest ISV Developer Evangelistą i pisze głównie o narzędziach i technologiach dla developerów, w szczególności pozwiązanych z firmami ISV (Independent Software Vendor). Pisze też czasami o rzeczach zupełnie luźnych.
 • Darek Korzun
  Blog stworzony przez Darka, który to Darek jest odpowiedzialny za nowy Windows Server 2008. Piszą w nim przede wszystkim dwie osoby (Robert Stuczyński - noise i Nataniel Zieliński - nexor), które publikują ciekawe i aktualne informacje o naszym najnowszym serwerze.
 • Michał Osmenda
  Pracuje w naszym oddziale w Irlandii (w grupie Operation Services) jako Release Support Analyst gdzie zajmuje się zagadnieniami CodeSign i AntiVirus. W blogu Technetowym pisze po angielsku i głównie o rzeczach związanych z jego pracą. Natomiast w blogu prywatnym porusza również kwestie technologii ogólnie i czasami dorzuca coś z ogólnie pojętego życia.
 • Michał Żyliński
  Jest ISV Developer Evangelistą i podobnie jak Daniel pisze o narzędziach i technologiach dla developerów, plus oczywiście ogólnie o tematach około Microsoftowych. Podobnie jak ja zaczął pisanie w okolicy czerwca tego roku.
 • Tomek Kopacz
  Nasz Senior Architect Evangelist, którego podejrzewam mieliście okazję nie raz poznać na wszelkiego rodzaju konferencjach czy szkoleniach. Pisze głównie o rzeczach dla developerów i architektów. I zaręczam, że Tomek jest chodzącą encyklopedią wiedzy z zakresu właśnie architektury IT.
 • Tomek Onyszko
  Tomek był kiedyś MVP, a aktualnie pracuje jako Senior Consultant w naszym dziale Services. To chyba, spośród znanych mi osób, osoba która najlepiej zna nasze Active Directory - na wylot. A w blogu pisze oczywiście o AD, ale ostatnio też coraz więcej o zarządzaniu tożsamością. Plus oczywiście czasami o innych ciekawych aspektach życia.

O dziwo nie wiem nic o żadnym polskim blogu Microsoft od strony PR czy marketingu, choć może to i lepiej 😉 

Ja bardzo mocno zachęcam do obejrzenia tych blogów i wybrania sobie tych z Waszego kręgu zainteresowań. Ja obiecuję, że jak tylko dowiem się o innych blogach to dam Wam o tym znać.

Zdecydowana większość blogów z tej listy posiada RSSy, co za tym idzie śledzenie informacji w nich publikowanych jest bardzo łatwe i przyjemne.

Mam nadzieję, że tym wpisem zachęciłem Was do odwiedzin innych blogów ze stajni Microsoft Polska, a co ważniejsze być może wogóle uświadomiłem Wam ich istnienie.

Comments (6)
 1. Anonymous says:

  Już ponad rok temu pisałem posta o blogach pracowników Microsoft, ale takich którzy piszą po polsku .

 2. No to powiem Ci Michał że Twój blog był pierwszym blogiem kogoś z Microsoft kogo zacząłem czytać regularnie 🙂

  I to było chyba jakoś pod koniec 2004 roku – wtedy link do Twojej prywatnej strony pojawił się na portalu WSS.pl

  Później do RSS readera wskoczył też Tomek Onyszko.

 3. mike says:

  yay! Jestem na liscie 🙂

 4. Trackback says:

  … Mariusz przyznam szczerze zaskoczyl mnie parę dni temu docierając do bardziej dokładnych statystyk na temat odwiedzin naszych polskich blogów i okazało się, że te luźno spisane słowa, którymi od czasu do czasu was zalewam są w miarę poczytne. …

 5. adam says:

  Jeszcze Marcin Górny i jego Live Blog.

  http://live.centrumxp.pl/

 6. kwaśniewski says:

  Szanowny Panie przypadkowo wpadłem na Pański blog i myślę że może mi Pan pomóc. Mianowicie jestem emerytem i dziadkiem komputer służy do porozumiewanie się lub zabawy dla wnuków.

  Ostatnio sprawdziłem kompa i o zgrozo zauważyłem że nie mam

  przywracania systemu, wszystko jest włączone a nie działa.

  Jeżeli jest sposób na naprawę tej niedogodności to proszę o wpis na blogu lub przesłać wiadomość na adres.  stas_kasablanka@wp.pl

Comments are closed.

Skip to main content