Zaplanuj wdrożenia wirtualizacyjne


Kilka dni temu pojawiły się w witrynie Connect materiały (w wersji beta) dotyczące wdrażania rozwiązań opartych o wirtualizację, zarówno tą z Windows Server Virtualization jak i SoftGrid Virtualization.

Dokumenty to przewodniki po planowaniu i wdrażaniu infrastruktury wirtualizacyjnej, a dokładniej: "Infrastructure Planning and Design Guides for SoftGrid Application Virtualization and Windows Server Virtualization". Powinny być przydatne wszystkim osobom z IT, które planują mieć do czynienia z technologiami wirtualizacji na platformie Microsoft, a zwłaszcza tym osobom, które będą wdrażały te rozwiązania.

Opisują one w bardzo przystępny sposób (praktycznie krok po kroku) wszystkie etapy jakie powinniśmy odbyć przed właściwym wdrażaniem tego typu rozwiązań. Etapy te to m.in. zakres wdrożenia, dobór aplikacji, dobór sprzętu, dobór rozwiązań do backupu, dobór rozwiązań High-Availability i wiele innych. Dokumenty napisane są bardzo przejrzyście, technicznie i co ważne bez marketingowych wstawek.

Dokumenty dostępne są na razie w wersji beta i dostępne są dla wszystkich. Aby pobrać te dokumenty należy:

  1. Odwiedzić stronę Microsoft Connect (http://connect.microsoft.com).
  2. Wybrać z menu Zaproszenia (Invitations)
  3. Zalogować się używając Windows Live ID
  4. W polu Identyfikator zaproszenia (Invitation ID) wprowadzić: IPDM-QX6H-7TTV
  5. Kliknąć Idź (Go)

Jeśli nie korzystaliście nigdy wcześniej z serwisu Microsoft Connect to najprawdopodobniej będziecie się musieli wcześniej zarejestrować (o czym zostaniecie poinformowani).

Zachęcam do pobrania dokumentów i poczytania w wolnej chwili.

Comments (0)

Skip to main content