Microsoft Office Compatibility Pack


Jeśli nadal jeszcze korzystacie z Office 2003 lub nawet starszych wersji XP czy 2000 i nie bardzo możecie lub chcecie zmieniać go na najnowszy Office 2007 (chociaż ja bardzo do tego namawiam), a jednocześnie musicie mieć możliwość korzystania z nowego formatu (czyli plików z rozszerzeniem .docx, .xlsx) to specjalnie dla Was Microsoft ma Microsoft Office Compatibility Pack.

Oprogramowanie to pozwala otwierać, ale też co ważniejsze (bo otwierać można dokumenty za pomocą narzędzi typu Word Viewer, Excel Viewer) edytować i zapisywać pliki w nowym formacie Office 2007 bez konieczności przesiadania się na Office 2007.

Tak jak wspominałem z narzędzia można korzystać posiadając starsze wersje niż Office 2007, czyli: Office 2000, Office XP i Office 2003. Natomiast użytkownicy wersji XP i 2003 powinni przed instalacją tego pakietu zainstalować wszystkie poprawki (o statusie High-Priority) ze strony Microsoft Update.

A narzędzia szukałem, bo trafiło mi się pytanie o edytowanie plików formatu Office 2007 w starszej wersji (w Office XP). Więc mimo, że narzędzie wydano jakiś czas temu to może nie wszyscy o nim wiedzą.

Comments (0)

Skip to main content