Hosting Windows w home.pl


Dziś światło dzienne ujrzała informacja o tym, że w home.pl pojawił się hosting na platformie Windows.

Jeśli nie wiecie, to wyjaśnię, że home.pl to największy polski dostawca webhostingu (utrzymanie serwisów internetowych oraz kont mailowych). Do tej pory działał praktycznie tylko na systemach Linuxowych. Ja nawet przez spory okres czasu miałem przygodę z home.pl i tak naprawdę wspominam ją bardzo dobrze. Rewelacyjne serwery (farma około 400 serwerów), świetne łącza, rewelacyjna i kompetentna pomoc techniczna i bardzo dobrze zbudowana strona z pomocą i dokumentacją wszystkich funkcji serwera. I w zasadzie o home.pl zawsze piszę i mówię w superlatywach.

A teraz dorzucili do swojej oferty nasze rozwiązania, czyli tak naprawdę hosting na Windows Server 2003 (i IIS7), bazę SQL 2005, bazy Accessa i oczywiście obsługę ASP i ASP.NET. To wszystko pojawiło się w 3 wersjach (różniących się cenowo i funkcjonalnie).

Ogólnie zachęcam do przetestowania hostingu w home.pl, bo mamy 14 dni okresu próbnego bez żadnych zobowiązań. Ja pewnie w najbliższym czasie założę konto testowe i może napiszę kilka swoich uwag - choć pewnie takich nie będzie, bo znam home.

Bardziej oficjalne informacje możecie przeczytać w:

Comments (7)

 1. Podejrzewam, że podejście jest proste… Masz serwer zwykły to nie potrzebujesz profesjonalnego/firmowego hostingu, albo jest to hosting dla malej firmy.

  Jesli chcesz testowac jakies rzecz, to znaczy ze masz srodowisko testowe, jestes profesjonalista albo firma ktora nie moze sobie pozwolic na przestoje – od tego wlasnie jest serwer PRO…

 2. A widzisz Grzesio… Pewnie oczywiście masz rację, bo ja skojarzyłem że to IIS7 bo jakiś czas temu właśnie mówiłeś mi o szkoleniach z IIS7 dla home.pl 🙂

  Więc chyba trochę za daleko sobie pogdybałem 🙂 Już poprawiam.

 3. Z tym to tez walczylem w poprzedniej firmie z home.pl i faktycznie jak mowila infolinia – problem nie do przejscia. Ale moze pomalu, pomalu i to uda im sie wyprostowac.

 4. Żeby jeszcze sensownie obługiwali forwarding poczty dla firm z SBS (uwierzytelnianie jednym kontem dla serwera Exchange, a nie każdy user osobno)

 5. Grzesio says:

  IIS 7 to raczej nie jest… ale poza tym i ja kciuki trzymam jako, ze z projektem mialem troche do czynienia 🙂

 6. Wszystko fajnie tylko dlaczego dopiero w wersji Server PRO można mieć więcej niż jedny serwis WWW w ramach hostingu? Nawet w AMM mają 2 serwisy w najtańszym planie! A gdzie miejsce na środowisko testowe? Jaką mam mieć pewność że wszystko będzie działać od razu na produkcji?! Duży minus dla home.pl – mam nadzieje że to zmienią.

  A tymczasem polecam Irlandzki hosting z supportem wprost z Krakowa:)

  http://www.hosting365.pl/hosting/business/windows

 7. K1 says:

  Hosting Windows w home.pl  to niestety spory niewypał – nie jest to moja odosobniona opinia  (np http://rzycie.blogspot.com/2009/04/hosting-windows-homepl.html). Regula sa problemy z MSSQL (wczesniej DDOS –  bez zadnej oficjalnej informacji na stronie, teraz wieczna nisteabilnosc). Wydaje mi się ze jezeli microsoft firmuje cos takiego swoja marka – powinien jednak w przypadku kont typu PRO wymusic na home.pl odpowiedni poziom swiadczonych usług

Skip to main content