Windows Live w telefonach Nokia


I kto by pomyślał, że w telefonach Nokia pojawi się coś spod znaku Microsoft. A tu jednak się pojawiło - spory pakiet usług Windows Live, czyli: Windows Live Messenger, Windows Live Hotmail, Windows Live Spaces oraz Live Search.

Co dzięki nim będziemy w stanie robić na naszych telefonach Nokia?

  1. Live Contacts: Jak tylko zalogujemy się po raz pierwszy zostaną dodane nasze kontakty z usługi Live do książki adresowej telefonu. Od tej pory status takiej osoby (i informacje o niej) będą widoczne w naszej książce adresowej w telefonie.
  2. Messenger: Po zalogowaniu się możemy zmienić nasz obrazek oraz status. Ale oczywiście co najważniejsze - będziemy mogli prowadzić normalne rozmowy jak przez zwykłą aplikację. A do tego w trakcie rozmowy będziemy w stanie wysłać plik, klip głosowy czy wprost zrobić zdjęcie aparatem w telefonie.  
  3. Hotmail: Dzięki dobrej integracji z klientem mailowym w Nokii Hotmail wrzuca swoje maile do osobnego folderu. Wszystkie maile są pobierane do telefonu, dzięki czemu mamy do nich dostęp offline. Przy wysyłce maili również możemy korzystać z tego co mamy w telefonie (plików, klipów głosowych czy aparatu)  

Plus oczywiście to wszystko co daje nam Spaces czy Live Search.

Aktualnie obsługiwane telefony Nokii to te z serii S60, a konkretnie: Nokia N73, N80i, N95, N76 oraz N93i.

Niestety jest też zła wiadomość dla nas - Polaków. Usługa dostępna jest tylko dla 11 krajów w Europie, wśród których nie ma (jeszcze) Polski. Ale jak zapewniają ludzie z Microsoft i Nokia usługa będzie rozszerzana na kolejne kraje i kolejne modele telefonów komórkowych jeszcze w tym roku.

Aktualnie aplikacja jest darmowa i do pobrania ze stron Nokii, ale rozważane jest wprowadzenie w przyszłości opłaty (w wysokości około 2€ na miesiąc) za korzystanie z usługi.

Możecie też obejrzeć zrzuty ekranu oraz przeczytać trochę więcej informacji na blogu Philla Holdena.

Comments (1)

  1. No to przykre ze nie ma Polski 🙁

    A co do oprogramowania MS na symbiana, bo tu mowa o takim oprogramowaniu, to brakuje dla mnie jedngo – kodekow WMV. Tu by sie mogli wykazac i je wydac – nawet za te 2 eurasy.

Skip to main content