Automatyczne reskalowanie załączników w Outlook 2007


Wczoraj potrzebowałem szybko wysłać kilka zdjęć mailem, ale oczywiście miałem je w dużej rozdzielczości, a przecież nie będę pchał kilku plików po 5MB przez sieć. I jakoś od czasów Outlooka 2003 nie miałem takiej potrzeby więc nie doszukiwałem się szybkiej opcji reskalowania załączanych zdjęć.

Ale jak przyszło co do czego to po prostu za Chiny Ludowe nie mogłem się doszukać tej opcji w nowym Outlooku 2007. Na szczęście udało mi się to znaleźć, a dla Was w związku z tym będzie mała porada jak to zrobić - z obrazkami oczywiście. Swoją drogą to mam nadzieję że takich porad z czasem będzie się pojawiało trochę na tym blogu.

Niestety (albo stety) mam Outlooka w wersji angielskiej więc takie też będą screenshoty, ale to chyba żaden problem.

Przy wysyłce robimy standardowo, czyli załączamy plik ("Attach File"):

Wybieramy plik:

I teraz zaczyna się najlepsze... Jak już mamy wrzucony obrazek do maila (możemy to też robić klasycznie przez drag & drop) to szukamy myszką malutkiej strzałki przy ribbonie (wstążce):

Po jej kliknięciu powinien nam się otworzyć boczny pasek z opcjami, które nas najbardziej interesują.

I oczywiście to tutaj wybieramy jak duże mają być załączane obrazki. Proponuję też zaznaczyć na dole checkbox ("Show when attaching files"), wtedy przy każdym dorzucanym obrazku do maila będzie nam się otwierało to boczne menu.

Mam nadzieję, że przyda się to Wam w codziennym przesyłaniu zdjęć, do których nie ma sensu odpalać programu graficznego tylko po to, żeby przeskalować zdjęcia. A i tak najczęściej wysyła się takie obrazki - w kilku (tutaj trzech) standardowych rozdzielczościach.

A wy już znaleźliście taką opcję wcześniej?

Comments (3)
  1. Wlasnie kilka dni temu pokazywalem ta opcje mojej kolezance ktora chciala przeslac zdjecia a byly zbyt duze.

  2. adam says:

    Szkoda tylko, że tyczy się to dołączania obrazka do wiadomości, a nie osadzania obrazka we wiadomości (Wstawianie -> Obraz). Jest co prawda opcja docinania, ale wtedy nie można niestety dostosować do powszechnych standardów rozdzielczości, gdyż jednostką jest cm.

  3. Maciej says:

    Dzieki wielkie

    Tego wlasnie potrzebowalem 🙂

Comments are closed.

Skip to main content