Vylepšený SkyDrive v HTML5


Windows Live SkyDrive je 25GB úložiště dat na internetu. V červnu 2011 se dočkal zajímavé aktualizace. Pomocí moderních webových technologií přináší svým uživatelům lepší funkčnost v podobě zkrácení odezvy při otevírání složek a novou přehlednější grafickou podobu.

Windows Live SkyDrive lze využít jako pevný disk přístupný přes internet z libovolného počítače. Celkovou kapacitu můžete využít podle libosti na fotografie, videa, dokumenty nebo libovolné typy souborů. Maximální velikost jednoho souboru, který lze na SkyDrive uložit, je 100 MB. Soubory a složky můžete sdílet s vašimi přáteli buď zabezpečeně, nebo veřejně. Vedle toho lze zdarma vytvářet, editovat a prohlížet soubory Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Jedna z největších změn se týká uživatelů prohlížeče Internet Explorer 9 v systému Windows 7. Ti si mohou službu Windows Live SkyDrive připnout na hlavní panel a získat tím rychlejší přístup ke svým složkám jako jsou fotky nebo dokumenty.

Další viditelnou změnou je rychlost odezvy při prohlížení fotek, která byla významně zrychlena právě v prohlížeči Internet Explorer 9. Toho se podařilo docílit pomocí hardwarové akcelerace grafiky a tak lze nyní prohlížet video ve vysokém rozlišení bez trhání obrazu. Navíc nyní můžete zobrazovat dokumenty a fotografie přehledněji a pohodlněji díky novému grafickému rozhraní.

Vylepšený SkyDrive také respektuje velikost fotografií, které máte uložené na svém SkyDrivu a nemusíte se tedy bát, že byste v malém náhledu nenašli tu správnou velikost fotografie, kterou potřebujete. Fotografie se dynamicky zobrazují a přizpůsobují velikosti okna prohlížeče.

SkyDrive očekává v příštích týdnech další změny, které by měli zatřást budoucností webových úložišť.

Pro více informací o SkyDrivu a založení účtu klikněte zde a video, kde můžete vidět některé novinky, naleznete zde.

Comments (1)

  1. OLIVA says:

    Great work came at a perfect time for me,<a href="seotoolster.com/…/">youtube html5 player</a>would be really cool if we could at least get an option to enable the HTML5 mode player in the next Subsonic release. Not only would it bypass the need for flash, but it also has some extra features (wav playback, etc).It seems the biggest issue would be with flv video, but by transcoding to mp4 instead of flv, that could be solved. Even without the video fix, making it optional would allow those of us the mainly use Subsonic for music to benefit from the new player.

Skip to main content