Importování záložek do Internet Exploreru 9 z Opera


Řada lidí používá internetové prohlížeče, jako jsou Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari, a nyní, když na trh přišel nový Internet Explorer 9 se spoustou zajímavých možností, lidé by ho rádi začali používat. Bojí se však, že přijdou o své záložky, které mají uložené ve svých internetových prohlížečích. Tento krátký návod vás provede postupem, jak převést záložky z prohlížeče Opera do Internet Exploreru 9.

Uložení záložek z Opera
Pokud používáte internetový prohlížeč Opera, pro uložení vašich záložek ve formátu HTML stačí kliknout v pravém horním rohu na tlačítko „Menu“ a v možnostech dále na „Záložky“ a dále na „Správce záložek“. Objeví se seznam všech vašich záložek a pro uložení stačí kliknout na tlačítko Soubor a v menu vybrat „Exportovat do HTML“.

Otevře se vám menu, kde si nastavíte, kam chcete záložky uložit, nastavíte si jméno souboru a stiskněte tlačítko Uložit.

Nahrávání záložek do Internet Exploreru 9

Pro nahrání záložek ze souboru HTML do Internet Exploreru 9 stiskněte tlačítko Alt na vaší klávesnici a v horním části prohlížeče se vám zobrazí menu. Kliknutím na tlačítko „Soubor“ se vám otevře menu, kde kliknete na tlačítko „Import a Export“.

Zobrazí se nové okno, které vás bude navigovat až k úspěšnému nahrání záložek do Internet Exploreru 9.

Zde zaškrtněte „Importovat ze souboru“ a stiskněte tlačítko „Dále“. Dostanete se na další stránky, kde označíte, co chcete naimportovat (v tomto příkladu pouze „Oblíbené položky“) a stiskněte „Další“.

Na další stránce pomocí tlačítka „Procházet“ zadáte lokalitu vašich záložek a přes tlačítko Další naimportujete soubory do Internet Explorer 9.


Comments (0)

Skip to main content