Importování záložek do Internet Exploreru 9 z Google Chrome


Řada lidí používá internetové prohlížeče, jako jsou Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari, a nyní, když na trh přišel nový Internet Explorer 9 se spoustou zajímavých možností, lidé by ho rádi začali používat. Bojí se však, že přijdou o své záložky, které mají uložené ve svých internetových prohlížečích. Tento krátký návod vás provede postupem, jak převést záložky z prohlížeče Google Chrome do Internet Exploreru 9.

Uložení záložek z Google Chrome

Pokud chcete převádět záložky z Google Chrome do Internet Exploreru 9, klikněte v pravém horním rohu obrazovky na francouzský klíč, který reprezentuje tlačítko „Nastavení“. V menu stiskneme tlačítko „Bookmark manager“.

Otevře se nová záložka v prohlížeči se všemi záložkami, co jsou uloženy v Google Chromu, a pokud je chcete exportovat, označte, jaké záložky chcete exportovat, a přes tlačítko „Organize“ vyexportujte záložky.

Bohužel Google Chrome neumí exportovat do formátu HTML a v typu uloženého souboru se zobrazí „Firefox Document“ a vy budete nuceni nainstalovat Mozilla Firefox a přes Ctrl+Shift+B dále přes „Import and Backup“, kde kliknete na „Restore“, a dále pomocí „Choose file“ nahrajete vaše záložky do Mozilla Firefox. Dále pokračujete stejným způsobem, jako byl popsán v článku, jak se exportují záložky z Mozilla Firefox do souboru HTML.

 

Nahrávání záložek do Internet Exploreru 9

Pro nahrání záložek ze souboru HTML do Internet Exploreru 9 stiskněte tlačítko Alt na vaší klávesnici a v horním části prohlížeče se vám zobrazí menu. Kliknutím na tlačítko „Soubor“ se vám otevře menu, kde kliknete na tlačítko „Import a Export“.

Zobrazí se nové okno, které vás bude navigovat až k úspěšnému nahrání záložek do Internet Exploreru 9.

Zde zaškrtněte „Importovat ze souboru“ a stiskněte tlačítko „Dále“. Dostanete se na další stránky, kde označíte, co chcete naimportovat (v tomto příkladu pouze „Oblíbené položky“) a stiskněte „Další“.

Na další stránce pomocí tlačítka „Procházet“ zadáte lokalitu vašich záložek a přes tlačítko Další naimportujete soubory do Internet Explorer 9.


Comments (0)

Skip to main content