Připněte si Hotmail na hlavní panel systému Windows 7 a mějte přehled o nových zprávách


Jste uživatelem Windows Live Hotmailu nebo hledáte svůj soukromý e-mail, který vám nabídne spoustu užitečných funkcí a bude vám dobrým sluhou? Pak čtěte dále. Windows Live Hotmail přišel s novou funkcí, která se váže na možnost připnout libovolnou webovou stránku otevřenou v Internet Exploreru 9 na hlavní panel systému Windows 7. Hlavní panel je lišta vedle kulatého tlačítka Start, kde máte otevřené programy a zároveň trvale umístěné ty, které používáte nejčastěji. Po připnutí Hotmailu máte možnost automaticky sledovat, zda-li jste neobdrželi novou zprávu. O této skutečnosti vás bude informovat malá ikonka s číslem, podle počtu obdržených nových zpráv.

Můžete pak přímo na hlavním panelu systému Windows 7 sledovat, zda-li vám nedorazil nový e-mail. Jak to v praxi funguje je nejlepší si přímo vyzkoušet.

Jak na to:

 • Otevřete stránku www.hotmail.cz
 • V případě, že nemáte účet na Hotmailu, založte si nový účet. Je to zdarma a k dispozici budete mít schránku s neomezenou kapacitou a dalšími funkcemi, jako je pokročilá správa složek, spamový filter, funkce na vyčištění nevyžádaných nebo nepotřebných e-mailových zpráv apod. V případě, že účet máte, stačí se pouze přihlásit.
 • Po přihlášení k účtu vemte záložku v Internet Exploreru 9 s otevřeným Hotmailem, případně ikonu Hotmailu v adresním řádku, a přetáhněte ji myší na hlavní panel systému Windows 7 (Hlavní panel je lišta vedle kulatého tlačítka Start, většina uživatelů ji má dole).
 • Nyní můžete na dvě kliknutí myši na ikonce Hotmailu provést nejčastější aktivity, jako je otevřít složku Doručené pošty, kalendář, kontakty nebo odeslat nový e-mail.
 • Po obdržení nové e-mailové zprávy budete o této skutečnosti informování ikonkou přes obálku Hotmailu. V mém případě se jedná o 2 nové e-mailové zprávy.

Využijte tedy této skvělé funkce a mějte neustále přehled, co se děje ve vaší e-mailové schránce na Hotmailu.

Comments (13)

 1. Anonymous says:

  PS: Dodám, že pokud používáte nastavení "Zobrazit malé ikony" na Hlavním panelu, pak pro ty ony notifikace nejsou podporovány (ostatně ani pro ostatní normální aplikace).

 2. Anonymous says:

  Dobrý den Miloslave a Milane, aby se Vám zobrazoval počet nově doručených a nepřečtených zpráv od poslední návštěvy Vaší schránky, je nutné mít otevřeno ono okno prohlížeče IE9 s připnutou stránkou Hotmail.

  Minimálně tedy na pozadí a minimalizované, pak se bude počet zpráv zobrazovat (aktuálně testováno v CZ i EN verzi). Jedná se o online notifikace a pokud je okno prohlížeče zavřené, nemá server Hotmail možnost odeslat onu notifikaci na Váš počítač (ve skutečnosti se totiž ptá Váš prohlížeč, jestli nemá zobrazit nějakou ikonu).

  Pro jmenovce Petra, máte nastaveno přesměrování ze své schránky na Seznamu na Hotmail v rámci Seznamu? Nebo nastaven výběr schránky v Hotmailu? Případně se jedná o maily od Vašich kontaktů?

  Petr Vlk (Windows User Group)

 3. Vlastik says:

  Ahoj, funkce je to super. Nicmene se mi nezobrazuje ikonka poctu novych zprav v me Hotmail schrance u zapinovane ikony na taskbaru 🙁 Pouzivam nejnovejsi software: Windows 7 + IE9 RTM. Zkousel jsem to na stejen sestave na pracovnim i domacim pocitaci. Mohli byste mi prosim poradit co delam spatne? Dekuji, Vlastik

 4. Sweety says:

  Mám úplně stený problém. Ikonka počtu zpáv nikde 🙁

 5. Milan Š. says:

  Potvrzuji. Ikonka s počtem nových zpráv se nezobrazuje.

 6. Tomáš says:

  Současná verze služby Hotmamil umí pracovat s počtem zpráv pouze v případě, kdy:

  1) přetáhnete adresu v době, kdy jsme přímo ve složce doručené pošty

  2) Jste přihlášení ke účtu

  Pracujeme na vylepšení.  Za tým Windows Live, Tomáš

 7. Petr says:

  Mám problém a nevím, kam se s ním obrátit, jelikož Centrum nápovědy na Hotmailu mě přesměruje do anglického rozhraní. Můj problém je, že mi přestaly chodit emaily ze Seznam emailu na můj Hotmail. Všechny emaily se vrací jako nedoručené. Nevím, jak to vyřešit, ale jelikož mám velkou část kontaktů na Seznamu, tak je to docela velký problém.

 8. Miloslav says:

  Mám stejný problém jako předcházející uživatelé, udělal jsem to jak radí Tomáš, ale bohužel počet zpráv se nezobrazuje, myslím že je to škoda, k jinak velmi dobré emailové schránce

 9. Zdenek says:

  Nepřicházejí mi maily, nebo jen některé, čím to může být? Děkuji.

 10. Andrea says:

  taky jsem si založila mail na hotmail.cz a všechno fungovalo jako mělo,ale od 29.4. se mi sice načte stránka bez problémů,ale když chci otevřít nějakou složku nebo mail,tak se nic neukáže a jelikož jsem si sem převedla i pracovní mail a mail ze seznamu, tak jsem docela "v pasti", protože si maily nemůžu přečíst. Někdy se mi podaří otevřít maily,tak si je přečtu,ale jak z této stránky odejdu a vrátím se třeva za hodinu problém se opakuje a zase se tam třeba dva dny nedostanu,ale ostatní stránky Windows live ID fungují normálně………nevíte čím to může být? Zkoušela jsem i restartovat počítač,ale pořád stejné potíže.

  A i mě se někdy stane, že mi přátele posílají maily a mě nedojdou a vrací se odesilateli??

 11. Miloslav says:

  Pro Kazzana. Děkuji za radu, je to přesně tak jak říkáš. Nenapadlo by mě, že musím mít velké ikony, a spuštěné okno Hotmailu, otevřené či minimalizované. Ještě jednou děkuji.

 12. Pavel says:

  Mnoho příchozích mailů se mi dostává do složky Nevyžádaná pošta i když jejich odesílatele mám v seznamu bezpečných odesílatelů.

 13. Matoušek says:

  hotmail se mi stále načítá a emeily nejdou otevřít.Proč?

Skip to main content