Jak funguje funkce Ochrana před sledováním


Jak funguje funkce Ochrana před sledováním
Funkce Ochrana před sledováním, která byla představena v aplikaci Internet Explorer 9 RC, pomáhá udržet si při procházení webu kontrolu nad soukromím.

Obsah webů, které navštěvujete, může částečně pocházet z externích webů nebo webů jiných provozovatelů. I když tento obsah může být užitečný, weby jiných provozovatelů mohou sledovat vaši aktivitu na různých webech. Ochrana před sledováním poskytuje další úroveň kontroly a možnost rozhodnout se, jaké informace tyto další weby mohou případně použít pro sledování vaší aktivity při procházení Internetu.

Pomocí seznamů funkce Ochrana před sledováním můžete nastavit, které další weby mohou přijímat vaše informace a sledovat vás online. Přidáním seznamu můžete zablokovat obsah pocházející z webů, které mohou mít dopad na vaše soukromí. Pro všechny přidané seznamy se nastavení bude vztahovat na všechny navštívené stránky a weby, nejen na stránky, ze kterých jste tyto seznamy získali. Při zahájení každé nové relace procházení zůstane blokování zapnuté až do té doby, než se jej rozhodnete vypnout.


Obrázek: Možnost vypnutí filtrování obsahu pro daný web

Ukázky seznamů funkce Ochrana před sledováním můžete nalézt na webu ietestdrive.com.


Obrázek: Přidání seznamu funkce Ochrana před sledováním 

Comments (0)

Skip to main content