Internet Explorer 9 Release Candidate ke stažení


Co je verze Release Candidate?
IE 9Verze Internet Explorer 9 Release Candidate (RC) je poslední veřejnou testovací verzí před uvedením finální verze produktu. Tato verze již obsahuje většinu funkcionality a nepředpokládají se velké změny před uvedením finální verze. Čas mezi verzí RC a finální verzí slouží pouze k odstranění případných chyb, dále pak k optimalizaci kódu tak, aby byla finální verze co nejlepší.

Pro koho je určena?
IE9 je určen pro uživatele systému Windows 7 a Windows Vista, zejména pro uživatele, kteří rádi testují nové věci. Bohužel není dostupný pro uživatele systému Windows XP, protože vyžaduje některé komponenty systému, které nejsou v této verzi dostupné. Otestovat verzi RC mohou všichni uživatelé, kteří umějí instalovat a odinstalovávat programy v systému Windows 7 a Vista. Verze RC je plně podporována přes službu Windows Update, takže v případě vydání bezpečnostní opravy je k dispozici i oprava pro IE9 RC, nemusíte se tedy bát používat tuto verzi jako hlavní prohlížeč každý den.

Jaké jsou novinky ve verzi Release Candidate oproti Beta verzi?

Změn v RC verzi je hned několik. Některé jsou schované pod kapotou, jako je například další zlepšení výkonu nového JavaScript enginu, pojmenovaného Chakra. Mezi verzí Beta a RC se podařilo zlepšit jeho výkon o dalších 35 % podle testu SunSpider. RC verze také podporuje CSS2D Transforms, sadu sémantických elementů HTML5, využití geolokace v počítači, který tuto funkci obsahuje, a podporu formátu WebM (nutné doinstalovat kodek do systému Windows). V uživatelském rozhraní a funkcích jde o tyto novinky:

  • Méně důležitá upozornění automaticky zmizí po určité době, naopak důležitá upozornění jsou více zvýrazněna a je nutné je zavřít.
  • Záložky je nově možné umístit pod adresní řádek, takže se jich vejde na obrazovku více.
  • Připnuté stránky nově umožňují mít nastaveno více než jednu domovskou stránku, takže na jedno kliknutí je možné otevřít více stránek najednou.
  • Vývojáři mohou upozornit na možnost připnutí stránky na hlavní panel systému Windows 7.
  • Nová funkce Tracking Protection umožňuje uživatelům omezit některým stránkám sledovat jejich chování na internetu.
  • Funkce Procházení webu ve službe InPrivate je nyní podporovaná i na připnutých webech, takže nemusíte nastavovat tento požadavek. Stránka připnutá na hlavní panel se rovnou otevře v tomto režimu.

Verzi RC můžete stahovat z download centra společnosti Microsoft. Chcete-li vidět, jakou podobu budou mít webové stránky v nadcházejících měsících a letech a co vše je možné na webu již dnes udělat, navštivte stránky www.beautyoftheweb.com.

Comments (0)

Skip to main content